2017-12-31
Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela Świętej Rodziny (31.12.2017r)

1. Uroczystość Św. Rodziny obchodzona w liturgii w pierwszą niedzielę po Bożym Narodzeniu jest  szczególnym świętem wszystkich katolickich rodzin. W dniu dzisiejszym staje przed nami Święta Rodzina z Nazaretu. W zwykłym domu jakich było wiele, w skromnych warunkach rozwijało się najszczęśliwsze życie  rodzinne oparte na prawie Bożym. Wpatrzeni dziś w Świętą Rodzinę prośmy, aby w naszych rodzinach panowała atmosfera wzajemnej miłości, radości i pokoju.

2. Jutro przypada pierwszy dzień Nowego Roku – Uroczystość Bożej Rodzicielki, Dzień Modlitwy o Pokój i pierwszy dzień Nowego Roku kalendarzowego 2018. Za odśpiewanie hymnu do Ducha św. można zyskać odpust zupełny. Msze św. jak w każdą niedzielę.

3. Za tydzień po sumie zmiana Tajemnic Różańcowych, również za tydzień koncert kolęd. Zapraszają zespół Jarzębinki i schola. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na cel dobroczynny.

4. W sobotę (6 I) Uroczystość Objawienia Pańskiego jest to jedno z najstarszych świąt chrześcijańskich. Czcimy w nim objawienie się Boga w widzialnej postaci. Chrystus - objawił się poganom w osobach Trzech Mędrców. Za nimi w bramy Kościoła Chrystusowego wchodzą coraz to nowe ludy. W tradycji polskiej zachował się zwyczaj znaczenia święconą kredą drzwi domów. W czasie Mszy św. poświęcenie kadzidła i kredy. Zechciejmy zgodnie z tradycją naszych ojców nakreślić inicjały Imion Trzech Mędrców (K+M+B) oraz obecny rok 2018, wyrażając pragnienie, aby tylko dobro i błogosławieństwo przekraczało próg naszego domu. W tym dniu polecamy księży Biskupów Kazimierza Górnego i Edwarda Białogłowskiego, którzy przeżywają rocznicę swoich święceń biskupich. Składka z tego dnia przeznaczona jest na misje.

5. W tym tygodniu przypada I-szy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź św. w piątek od godz. 16.00. Chorych odwiedzimy w tym dniu od godz. 8.00. W pierwszy piątek miesiąca Msze św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa rano o 6.30 i o 17.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek i sobotę godz. przed Mszą św. wieczorną. W sobotę prosimy o poprowadzenie modlitwy różańcowej Różę Marii Głowiś.

6. Dalszy porządek kolędy: Wtorek (2 I) od 14.00 ks. prob. od P. Henryka Czchora do Władysława Starca, ks. Prałat od P. Anny Matejek do P. Bronisławy Wrońskiej, środa ks. prob. od 15.00 od P. Opalińskich do P. Jerzego Kolano, ks. Prałat od 14.00 od Rejowca P. Mazurów do P. Rozmus, czwartek ks. prob. od 14.00 od P. Blatów do P. Bernadety Kolano, ks. Prałat od P. Janiny Batory do P. Haliny Bujak,

7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, kwiaty oraz złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy do sprzątania Rodziny: Zofii Kiwak, Stanisława Bebło,Zofii Frysztak, Anny Frysztak, Bogdana Pyry, Marii Pyra.