2018-08-17

PIELGRZYMKA PARAFIALNA Z WERYNI DO SOKÓŁKI 17 - 18 SIERPNIA 2018 R.

2018-08-13

2018-08-13

Uroczystości 40 LECIA PARAFII - ZAPROSZENIE

2018-08-12

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela XIX zwykła (12.08.2018r)
Copyright © 2018 by Parafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w Weryni.

2018-02-11
Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela VI zwykła (11.02.2018r)

1. Dziś w całym Kościele obchodzony będzie XXVI Światowy Dzień Chorego. Po południu w naszym parafialnym, lokalnym wymiarze specjalne nabożeństwo dla chorych o godz. 15.00. W czasie Mszy św. udzielimy wszystkim starszym, którzy zechcą i wszystkim chorym Sakramentu Namaszczenia Chorych. Pół godziny wcześniej okazja do spowiedzi. Do udziału w tym nabożeństwie zapraszamy wszystkich chorych, starszych i cierpiących. Zwracamy się także do rodzin osób starszych i samotnych o umożliwienie im udziału w tym nabożeństwie przez podwiezienie i usłużenie. Panie z Zespołu Caritas proszą wszystkich starszych i chorych po Mszy św. na poczęstunek.

2. W środę rozpoczyna się 40-dniowy okres Wielkiego Postu. Msze św. w Środę Popielcową połączone z obrzędem posypania głów popiołem na znak rozpoczęcia Postu i podjęcia pokuty za grzechy o godz.8.00, 10 i 17.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły, ilościowy i jakościowy. Post ścisły, ilościowy, tzn. 3 x dnia obowiązuje tych, którzy ukończyli 18 rok życia a nie rozpoczęli 60-tego. Post jakościowy, tzn. powstrzymanie się od potraw mięsnych obowiązuje tych, którzy ukończyli 14 rok życia. Przypominamy, że w środę popielcową nie ma dyspensy od postu. Składka w tym dniu zostanie przeznaczona dla najuboższych. Wieczorem Nowenna do M B N Pomocy i poświęcenie ikony z wizerunkiem Matki Bożej. Po Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej. Zapraszamy.

3. W piątek nabożeństwo „Drogi Krzyżowej” o godz. 17.30, a o godz. 19.00 Droga Krzyżowa przygotowana przez młodzież. „Gorzkie Żale” w niedzielę o godz. 15.00. Zapraszamy do udziału w tych pięknych nabożeństwach.

4. Informujemy parafian, że w duchu ekspiacji za grzechy pijaństwa można zadeklarować powstrzymanie się od wszelkich napojów alkoholowych na okres Wielkiego Postu lub dłużej. Pod chórem znajduje się księga abstynencka. Pamiętajmy! Aby zwyciężyć pijaństwo, potrzeba sił duchowych, nadprzyrodzonych, potrzeba z naszej strony wielu wyrzeczeń, zwłaszcza abstynencji.

5. Za tydzień składa na cele parafialne.

6. Katechezy przedmałżeńskie rozpoczną się w naszej parafii w najbliższą sobotę (17 II) po Mszy św. wieczornej. Prosimy o skorzystanie z tej propozycji. Następny raz takie katechezy będą za dwa lata.

7. Spotkanie scholi na plebani po Mszy św. o godz. 8.00.

8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy do sprzątania Rodziny: Weroniki Sondej, Agnieszki Sito, Zofii Frysztak, Agnieszki Rząsa, Ewy Rząsa, Stanisławy Kiwak.