2009-11-29
Ogłoszenia Duszpasterskie - I Niedziela Adwentu (29.11.2009r.)
1. Dzisiaj rozpoczynamy nowy okres roku liturgicznego - A d w e n t. Przez kolejne 26 dni będziemy przygotowywać się do chrześcijańskiego przeżywania świąt Bożego Narodzenia poprzez radosne i pobożne oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Zechciejmy w tym duchu przeżyć czas adwentu biorąc liczny udział w Roratach. Za dwa tygodnie rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje. Zachęcamy do udziału. Dziś po Mszy św. o godz. 15, spotkanie dla dzieci i młodzieży, która roznosi prasę katolicką.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Andrzeja, we czwartek św. Franciszka Ksawerego

3. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na Seminarium Duchowne.

4. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej będą wydawane dary żywnościowe. We wtorek również po wieczornej Mszy św. na plebani spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.

5. Środę nabożeństwo wręczenia modlitwy Ojcze nasz dla kandydatów do Bierzmowania. Zapraszamy również Rodziców kandydatów. Natomiast po Mszy św. spotkanie członków i sympatyków Akcji Katolickiej.

6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W związku z tym spowiedź św. dla dzieci i młodzieży w czwartek od godz.15.30. W I piątek miesiąca - spowiedź św. dla starszych od godz. 16.00. Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa
w tym dniu o 6.30 i o 17.00. Od 8.00 - odwiedzimy chorych z posługą duszpasterską.

7. W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia w najbliższych dniach Pan Organista odwiedzi rodziny naszej parafii z życzeniami świątecznymi i z opłatkami. Prosimy go przyjąć życzliwie. Przypominamy, ze ofiary złożone przy okazji tej wizyty przez poszczególne rodziny są przyjętą formą wynagrodzenia Panu Organiście za pracę w ciągu całego roku.

8. Przyszła niedziela, zgodnie z zarządzeniem Konferencji Episkopatu Polski ma być dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. W związku z tym we wszystkich kościołach naszej Ojczyzny przeprowadzana będzie zbiórka do puszek. Zechciejmy swoją modlitwą i ofiarą wesprzeć Kościół na Wschodzie.

9. "Caritas" przekazał do każdej parafii świece jako "Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom". Zachęcamy parafian do nabycia wigilijnych świec celem wsparcia tego pięknego dzieła. Informujemy, że świece można nabyć u ministrantów na zewnątrz kościoła względnie w zakrystii. Minimalna cena wynosi: za małą świece wynosi 4 zł, za dużą 10 zł. Są również w zakrystii do nabycia kalendarze rolnika.

10. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy do sprzątania Rodziny: Tęcza, Sarama, Bańkowski, Jaskot, Mazur, Tęcza a o pokierowanie pracami prosimy Pana Kościelnego. P. Kościelnemu dziękujemy za przygotowanie dekoracji adwentowej.