2009-12-06
Ogłoszenia Duszpasterskie - II Niedziela Adwentu (06.12.2009r.)
1. Dzisiejsza niedziela, zgodnie z zarządzeniem Konferencji Episkopatu Polski jest dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. W związku z tym we wszystkich kościołach naszej Ojczyzny przeprowadzana jest zbiórka do puszek. Zechciejmy swoją modlitwą i ofiarą wesprzeć Kościół na Wschodzie. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Seminarium Duchowne.

2. Za tydzień rozpoczną się w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe. (program w osobnym ogłoszeniu na stronie internetowej parafii). Zakończenie nauk rekolekcyjnych we wtorek w czasie których Ojciec Rekolekcjonista udzieli specjalnego błogosławieństwa. W dowód wdzięczności za trud głoszenia słowa Bożego ofiary złożone w najbliższą niedzielę na tacę będą przeznaczone na potrzeby pracy Ojca Rekolekcjonisty ze studentami. Dokładny program jest umieszczony w gablotach. W związku z rekolekcjami prosimy parafian o modlitwę w intencji Ojca Rekolekcjonisty i całej parafii o błogosławione owoce tych świętych ćwiczeń. Przypominamy, że za udział w rekolekcjach, wysłuchanie co najmniej trzech nauk można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. Za tydzień po sumie zmiana Tajemnic Różańcowych.

4. We wtorek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N. M. Panny. Msze św. o 8.00, 10.00, i 17.00 na tę Mszę zapraszamy szczególnie Rodziców i dzieci z kl. II.

5. W środę nieustająca Nowenna do M. B. N. Pomocy. O godz. 16.00 katecheza dla kandydatów do Bierzmowania.

6. Bóg zapłać Ofiarodawcy niebieskich strojów liturgicznych dla ministrantów.

7. Zachęcamy do nabycia ostatniego numeru "Niedzieli" jest w niej relacja
z poświęcenie organów w naszej parafii.

8. Zachęcamy również do udziału w nabożeństwach Roratnich, niech to będzie wyraz naszej miłości do Matki Bożej i duchowego przygotowania przed rekolekcjami.

9. Ks. Grzegorz Złotek zachęca do wzięcia udziału w akcji przedświątecznej "Szlachetna paczka" szczegółowe informacje na stronie www.szlachetnapaczka.pl

10. Informacja z Państwowego Inspektoratu Sanitarnego w Kolbuszowej umieszczona jest w gablocie.

11. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy do sprzątania Rodziny: Skiba, Kwaśnik, Kardyś, Warchoł, Micek a o pokierowanie pracami prosimy Pana Kościelnego. Kolejny raz prosimy rodziny wyczytywane
o odpowiedzialne traktowanie pracy lub znalezienie sobie zastępcy.