2019-09-16

2019-09-15

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela XXIV zwykła (15.09.2019r.)

2019-09-10

MISJE EWANGELIZACYJNE - Parafia Werynia 22- 29 września 2019 r.

2019-09-08

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela XXIII zwykła (08.09.2019r.)

2018-12-02
Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela I Adwentu (02.12.2018r)

1. Rozpoczynamy Adwent, czas przygotowania na przyjście Pana i nowy rok duszpasterski. Niech roraty, nowenny przed Niepokalanym Poczęciem NMP i Bożym Narodzeniem, zaproszenie do trzeźwości i abstynencji, rekolekcje, spowiedź adwentowa, modlitwa rodzinna będą okazją do dobrego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia.

2. Dziś po sumie zmiana Tajemnic Różańcowych.

3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we czwartek wsp. św. Mikołaja, w piątek wsp. św. Ambrożego, w sobotę Uroczystość NP N M Panny.

4. W środę nowenna do MBN Pomocy. Zapraszamy kandydatów do bierzmowania. Po Mszy św. spotkanie Członków Akcji Katolickiej i Sympatyków.

5. Tradycyjnie 6 XII po wieczornej Mszy św. odbędzie się w naszej parafii spotkanie dzieci ze św. Mikołajem. Oaza Dzieci Bożych przygotowała i przedstawi opowieść o miłosierdziu św. Mikołaja. Serdecznie zapraszamy dzieci i rodziców.

6. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. Spowiedź i wystawienie Najświętszego Sakramentu godzinę przed wieczorną Mszą św. Po Mszy św. zaproszenie na modlitwy, „wieczór uwielbienia” prowadzi P. Kościelny. Chorych z posługą duszpasterską odwiedzę w piątek od godz. 8.00, natomiast chorych których odwiedza ks. Prałat odwiedzę w sobotę od 8.00.

7. W sobotę 8 XII na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy Rodziców i dzieci z kl. III Dzieci otrzymają poświęcone medaliki. Po Mszy św. dla chętnych jest zaproszenie do modlitwy w „Godzinie łaski”.

8. W naszej diecezji powstało kilka nowych parafii które budują kościoły. Ks. Bp. Ordynariusz prosi o pomoc finansową w postaci jednej składki rocznie na ten cel. Nasza parafia wspomaga budowę kościoła pw. bł. ks. Władysława Findysza w Słocinie. Za tydzień przyjedzie ks. Proboszcz z tej parafii wygłosi kazanie i zbierze ofiary na ten cel.

9. Bóg zapłać ks. Wojciechowi Zygo za pomoc duszpasterską w ubiegłą niedzielę.

10. Od poniedziałku 3 XII do 8 XII PZ Caritas organizuje świąteczną zbiórkę żywności w sklepach spożywczych u p. Emila Wilka i p. Piotra Wójcika. Można ją składać do oznaczonych pojemników wystawionych w sklepach. „Ofiaruj ile możesz, a bliźnim pomożesz”.

11. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy kolejne Rodziny: Moniki Mytych, Mary Lenart, Stanisława Mytycha, Teresy Blat, Doroty Wilk.