2009-12-13
Ogłoszenia Duszpasterskie - III Niedziela Adwentu (13.12.2009r.)
1. Dziś rozpoczynają się w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe. Zakończenie nauk rekolekcyjnych we wtorek w czasie których Ojciec Rekolekcjonista udzieli specjalnego błogosławieństwa. W dowód wdzięczności za trud głoszenia słowa Bożego ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na potrzeby pracy Ojca Rekolekcjonisty ze studentami. Dokładny program jest umieszczony w gablotach. W związku z rekolekcjami prosimy parafian o modlitwę w intencji Ojca Rekolekcjonisty i całej parafii o błogosławione owoce tych świętych ćwiczeń i dobrą spowiedź. Przypominamy, że za udział w rekolekcjach, wysłuchanie co najmniej trzech nauk można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. Po sumie zmiana Tajemnic Różańcowych.

3. W środę nieustająca Nowenna do M. B. N. Pomocy. Modlimy się w tym dniu o beatyfikację Sł. Bożego Jana Pawła II, o bł. dla papież Benedykta XVI i o pomyślność dla naszej Ojczyzny. W środę czwartek i piątek przypadają Kwartalne Dni Modlitw w intencji prawdziwie chrześcijańskiego życia rodzin.

4. W środę o godz. 16.00 katecheza dla kandydatów do Bierzmowania.

5. We czwartek rozpocznie się Nowenna do Dzieciątka Jezus. Również od czwartku ze względu na spowiedź w dekanacie Msze św. będą tylko rano.

6. W każdy III piątek miesiąca Panie z Zespołu Caritas modlić się będą Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji o pomoc w wyzwolenie z uzależnień dla naszych parafian. Zapraszamy do włączenia się w tę piękną akcję.
7. W nawiązaniu do trwającego w Kościele Roku Kapłańskiego z inicjatywy świeckich powstała propozycja modlitwy za wszystkich kapłanów naszej diecezji. Każda parafia otrzymała nazwiska kilku kapłanów do omodlenia prosimy o włączenie się do tej akcji.

8. Informujemy, że w związku z upływem kadencji nastąpiła zmiana na urzędzie Dziekana naszego dekanatu. Nowym Dziekanem został mianowany Ks. Kazimierz Osak z Kupna.

9. Bóg zapłać za ufundowanie stelaży do zasłon przy drzwiach oraz szycia, materiał został zakupiony z ofiar składanych przez rodziny z racji sprzątani świątyni.

10. Bóg zapłać za ofiary jako pomoc Kościołowi na Wschodzie złożyliśmy 659,53gr. W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary na ogrzewanie kościoła.

11. Za tydzień młodzież z KSM rozprowadzać będzie stroiki świąteczne. Zachęcamy do wspierania dobrych inicjatyw.

12. Uniwersytet Papieski w Krakowie zwraca się z prośbą o informacje związane z represjami za pomoc żydom w czasie wojny. Szczegółowe informacje w gablocie.

13. PKP zwraca się z ostrzeżeniem, że od jutra nastąpi wzmożony ruch pociągów. Jest prośba o zachowanie szczególnej ostrożności na przejazdach niestrzeżonych.

14. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy do sprzątania Rodziny: Ryło, Jagodzińska, Gancarczyk, Kardyś, Batory, Jadach a o pokierowanie pracami prosimy Pana Kościelnego.