2019-09-16

2019-09-15

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela XXIV zwykła (15.09.2019r.)

2019-09-10

MISJE EWANGELIZACYJNE - Parafia Werynia 22- 29 września 2019 r.

2019-09-08

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela XXIII zwykła (08.09.2019r.)

2018-12-23
Ogłoszenia Duszpasterskie - IV Niedziela Adwentu (23. 12. 2018r.)

1. Dziś ostatnia niedziela Adwentu. Coraz bliżej jest noc Narodzenia: jako pielgrzymi wiary kierujemy się ku tej nocy, w czasie której Bóg zajaśnieje wśród nas jako człowiek.

2. W poniedziałek Wigilia Narodzenia Pańskiego. Ostatnie już w tym roku Roraty będą o godz. 6.30 rano. W tym dniu Mszy św. wieczornej nie będzie, ponieważ o tej porze zasiądziemy do stołu wigilijnego. Pamiętajmy! Wieczerza wigilijna ma charakter wybitnie religijny. Przeżywajmy ten wieczór bardziej duchowo. Na centralnym miejscu w mieszkaniu ustawmy żłóbek z Dzieciątkiem Jezus. Na stole winien być opłatek i otwarta księga Ewangelii. Z pierwszą gwiazdką na niebie zgromadźmy się przy wigilijnym stole. Liturgii wigilijnej i modlitwom winien przewodniczyć ojciec. Po modlitwie należy przeczytać urywek Ewangelii o Bożym Narodzeniu. Następnie wszyscy dzieląc się opłatkiem, składają sobie życzenia. Mimo zniesionego postu zechciejmy zachować tradycję. W czasie wieczerzy wigilijnej śpiewajmy kolędy. Niech ten wieczór będzie ciepły, miły i pełen radości. Starajmy się, aby Chrystus przez wiarę zamieszkał w naszych sercach i aby każda rodzina była domowym kościołem. Po wieczerzy Kościół zaleca czuwanie aż do Pasterki, na którą zachęceni słowami anioła - jak pasterze - pospieszmy do świątyni naszego Betlejem.
    O godz. 23.30 – schola poprowadzi modlitewne czuwanie. O północy - Pasterka, na którą serdecznie zapraszamy Parafian. Kto przyjmie Komunię św. na Pasterce może po raz drugi przystąpić do stołu Pańskiego w dzień Bożego Narodzenia. W Boże Narodzenie Msze św. tak jak w każdą niedzielę.

3. Składka z pasterki jak w ubiegłych latach przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.

4. We wtorek Uroczystość Narodzenia Pańskiego.

5. W środę przypada Święto św. Szczepana – pierwszego męczennika. Porządek nabożeństw niedzielny godz. 8, 10, 15. W czasie Mszy św. poświęcimy owies. Taca przeznaczona będzie na potrzeby katolickiego uniwersytetu.

6. We czwartek 27 święto św. Jana Apostoła i dzień Imienin naszego ks. Biskupa Ordynariusza. Módlmy się w jego intencji.

7. We czwartek rozpoczniemy duszpasterskie odwiedziny rodzin zwane kolędą. Celem kolędy jest błogosławienie mieszkań i domów oraz nawiązanie bliższego kontaktu z parafianami. Dlatego prosimy, by w miarę możliwości wszyscy domownicy byli obecni na kolędzie. Podajemy porządek kolędy. Strona Południowa Czwartek ks. Prałat od P. Stanisława Plis do P. Stanisława Wilka, piątek od P. Stanisława Antosa do Wiesława Czachora, sobota od P. Dariusza Nabożny do Tadeusza Frysztaka. Strona Północna ks. Proboszcz czwartek od P. Juliana Pyry do P. Zenona Koń, piątek od P. Krystyny Korzępa do Aleksandra Mytycha, sobota od P. Emila Wilka do P. Jana Pytlaka.

8. W przyszłą niedzielę Uroczystość Świętej Rodziny.

9. Bóg zapłać za składkę z ubiegłej niedzieli na ogrzewanie kościoła, złożyliśmy 5976zł. i 10 funtów GPB.

10. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy do sprzątania Rodziny: Beaty Wesołowskiej, Marii Jamróz, Haliny Wilk, Lucyny Antos, Krystyny Kopeć, Czesławy Bebło.

11. Młodzież z KSM rozprowadza stroiki świąteczne a od niedzieli odwiedzi nasze domy jako kolędnicy.

12. Prasa katolicka świąteczne wydanie na dwa tygodnie.

13. Zgodnie z życzeniem Rodziny + Marka Okoniewskiego część intencji z pogrzebu zostało przekazane i będą odprawiane w styczniu i w maju 2019r. poza parafią.

14. Dziś na Mszy św. o godz. 10.00 gościmy harcerzy, którzy przekazują do naszej parafii Światełko Betlejemskie.