2019-11-11

2019-11-10

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela XXXII zwykła (10.11.2019r.)

2019-11-03

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela XXXI zwykła (03.11.2019r.)

2019-10-28

Intencje Mszalne (28.10.-03.11. 2019 r.)

2018-12-30
Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela Świętej Rodziny (30. 12. 2018r.)

1. Uroczystość Św. Rodziny obchodzona w liturgii w pierwszą niedzielę po Bożym Narodzeniu jest szczególnym świętem wszystkich katolickich rodzin. W dniu dzisiejszym staje przed nami Święta Rodzina z Nazaretu. W zwykłym domu jakich było wiele, w skromnych warunkach rozwijało się najszczęśliwsze życie  rodzinne oparte na prawie Bożym. Wpatrzeni dziś w Świętą Rodzinę prośmy, aby w naszych rodzinach panowała atmosfera wzajemnej miłości, radości i pokoju.

2. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Sylwestra I papieża i ostatni dzień roku kalendarzowego 2018. Wieczór tego dnia winniśmy przeżyć pod znakiem wdzięczności Bogu za otrzymane łaski a równocześnie przebłagania Go za grzechy i zaniedbania. Niech więc każdy znajdzie chwilę czasu, aby w tym dniu być na nabożeństwie. O godz. 15.00 – Uroczysta Msza św. z okolicznościowym kazaniem.  Przypominamy, że za udział w nabożeństwie na zakończenie roku można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. We wtorek przypada pierwszy dzień Nowego Roku – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, Katolicki Dzień Pokoju i pierwszy dzień Nowego Roku kalendarzowego 2019. Za odśpiewanie hymnu do Ducha Św. Można zyskać odpust zupełny. Msze św. w tym dniu jak w każdą niedzielę.

4. W najbliższą niedzielę (6I) Uroczystość Objawienia Pańskiego jest to jedno z najstarszych świąt chrześcijańskich. Czcimy w nim objawienie się Boga w widzialnej postaci. Chrystus - objawił się poganom w osobach Trzech Mędrców. Za nimi w bramy Kościoła Chrystusowego wchodzą coraz to nowe ludy. W tradycji polskiej zachował się zwyczaj znaczenia święconą kredą drzwi domów. W czasie Mszy św. poświęcenie kadzidła i kredy. Zechciejmy zgodnie z tradycją naszych ojców nakreślić inicjały Imion Trzech Mędrców (K+M+B) oraz obecny rok 2019, wyrażając pragnienie, aby tylko dobro i błogosławieństwo przekraczało próg naszego domu. Składka z tego dnia przeznaczona jest na misje. Módlmy się w jego intencji. Ze względu na koncert kolęd na który w tym dniu zaprasza Schola i zespół Jarzębinki zmiana Tajemnic Różańcowych będzie w następną niedzielę czyli 13 stycznia po sumie.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I piątek miesiąca Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa  o godz.  30 i o 17.00. Od 8.00 - odwiedzimy chorych z posługą duszpasterską.

6. Od środy dalszy ciąg kolędy. Ks. Parałat od godz. 14.00 od P. Adama Rząsy do P. Lesława Gąski, ks. Proboszcz od godz. 15.00 od P. Jana Mazura do P. Sławomira Wrońskiego, czwartek Prałat od godz. 14.00 od P. Mieczysława Kłody do P. Bernadetty Kolano, ks. Proboszcz od godz. 14.30 P. Edwarda Mazura do P. Pawła Stachnika, sobota od godz. 8.00 od P. Adama Piórka do P. Stanisława Fitała, ks. proboszcz od P. Janiny Wrońskiej do P. Starca Grzegorza.

7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy do sprzątania Rodziny: Zofii Mytych, Marii Mytych, Józefa Nowaka, Bogumiły Nowak, Stanisława Wachnickiego.