2009-12-20
Ogłoszenia Duszpasterskie - IV Niedziela Adwentu (20.12.2009r.)
1. Dzisiejsza niedziela jest już ostatnią niedzielą Adwentu. Nasze adwentowe oczekiwanie dosięga w tych dniach swojego szczytu. Coraz bliżej jest noc Narodzenia: jako pielgrzymi wiary kierujemy się ku tej nocy, w czasie której Bóg zajaśnieje wśród nas jako człowiek.

2. W tym tygodniu ze względu na spowiedź Msza św. roratnia będzie tylko o godz. 6.30

3. W poniedziałek o godz. 18.30 zbiórka dla Liturgicznej Służby Ołtarza. Prosimy wszystkich o przybycie.

4. We czwartek Wigilia Narodzenia Pańskiego. Ostatnie już w tym roku Roraty będą o godz. 6.30 rano. W tym dniu Mszy św. wieczornej nie będzie, ponieważ o tej porze zasiądziemy do stołu wigilijnego. Pamiętajmy! Wieczerza wigilijna ma charakter wybitnie religijny. Przeżywajmy ten wieczór bardziej duchowo. Na centralnym miejscu w mieszkaniu ustawmy żłóbek z Dzieciątkiem Jezus. Na stole winien być opłatek i otwarta księga Ewangelii. Z pierwszą gwiazdką na niebie zgromadźmy się przy wigilijnym stole. Liturgii wigilijnej i modlitwom winien przewodniczyć ojciec. Po modlitwie należy przeczytać urywek Ewangelii o Bożym Narodzeniu. Następnie wszyscy dzieląc się opłatkiem, składają sobie życzenia. Mimo zniesionego postu zechciejmy zachować tradycję. W czasie wieczerzy wigilijnej śpiewajmy kolędy. Niech ten wieczór będzie ciepły, miły i pełen radości. Starajmy się, aby Chrystus przez wiarę zamieszkał w naszych sercach i aby każda rodzina była domowym kościołem. Po wieczerzy Kościół zaleca czuwanie aż do Pasterki, na którą zachęceni słowami anioła - jak pasterze - pospieszmy do świątyni naszego Betlejem.
O godz. 23.30 - młodzież poprowadzi modlitewne czuwanie. O północy - Pasterka, na którą serdecznie zapraszamy Parafian. Kto przyjmie Komunię św. na Pasterce może po raz drugi przystąpić do stołu Pańskiego w dzień Bożego Narodzenia. W Boże Narodzenie oraz św. Szczepana Msze św. tak jak w każdą niedzielę.

5. Składka z pasterki jak w ubiegłych latach przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na ogrzewanie kościoła.

6. Młodzież z KSM przygotowała piękne stroiki świąteczne. Można będzie je nabyć przy wyjściu.

7. Bardzo serdecznie dziękujemy Ofiarodawcom, którzy ufundowali materiał i wykonanie granitowych schodów na chór. Dziękujemy również Panom Józefowi Michałkowi i Zbigniewowi Majewskiemu za założenie nowego bilbordu, zakupionego z ofiar składanych przy sprzątaniu kościoła. Dziękujemy P. Józefowi Byczek za wykonanie z blachy zabezpieczenia na jednym z okien a Panu Grzegorzowi Blat za odśnieżenie terenu przy kościele.

8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy do sprzątania Rodziny: Rozmus Jakub, Rozmus Jan, Gil, Batory, Świętek, Kościółek, Stachnik a o pokierowanie pracami prosimy Pana Kościelnego.

9. Zmarła św. p. Krystyna Czachor. Wyprowadzenie ciała z domu żałoby o 12.30, a Msza św. o 13.00.