2009-12-27
Ogłoszenia Duszpasterskie - Uroczystość Świętej Rodziny (27.12.2009r)
1. Uroczystość Św. Rodziny obchodzona w liturgii w pierwszą niedzielę po Bożym Narodzeniu jest szczególnym świętem wszystkich katolickich rodzin. W dniu dzisiejszym staje przed nami Święta Rodzina z Nazaretu. W zwykłym domu jakich było wiele, w skromnych warunkach rozwijało się najszczęśliwsze życie rodzinne oparte na prawie Bożym. Wpatrzeni dziś w Świętą Rodzinę prośmy, aby w naszych rodzinach panowała atmosfera wzajemnej miłości, radości i pokoju.

2. We czwartek przypada wspomnienie św. Sylwestra I papieża i ostatni dzień roku kalendarzowego 2009. Wieczór tego dnia winniśmy przeżyć pod znakiem wdzięczności Bogu za otrzymane łaski a równocześnie przebłagania Go za grzechy i zaniedbania. Niech więc każdy znajdzie chwilę czasu, aby w tym dniu być na nabożeństwie. O godz. 15.00 - Uroczyste Nieszpory, w czasie których zostanie wygłoszone okolicznościowe kazanie. Po tym nabożeństwie będzie Msza św. Przypominamy, że za udział w nabożeństwie na zakończenie roku można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. W piątek przypada pierwszy dzień Nowego Roku - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, Katolicki Dzień Pokoju i pierwszy dzień Nowego Roku kalendarzowego 2010 oraz I piątek miesiąca. Za odśpiewanie hymnu do Ducha Św. Można zyskać odpust zupełny. Msze św. w tym dniu jak w każdą niedzielę nie obowiązuje w tym dniu post.

4. W tym tygodniu chorych z posługą duszpasterską odwiedzimy we czwartek(31.12) od godz. 8.00.

5. W najbliższą niedzielę składka na Sem. Duchowne w Rzeszowie oraz składka do puszek jako pomoc Kościołowi na Wschodzie. Nowe ozdoby choinkowe zostały zakupione z ofiar od sprzątających. Bóg zapłać za ofiary z ostatniej niedzieli złożyliśmy na ogrzewanie 4545,93gr i 2E. Koszt nowej instalacji CO na plebani to 13.400 zł.

6. We wtorek rozpoczniemy duszpasterskie odwiedziny rodzin zwane kolędą. Celem kolędy jest błogosławienie mieszkań i domów oraz nawiązanie bliższego kontaktu
z parafianami. Dlatego prosimy, by w miarę możliwości wszyscy domownicy byli obecni na kolędzie. A oto porządek kolędy: strona południowa, wtorek - od 8.30 Ks. Dziekan od Państwa Maciągów do Państwa Koń, Ks. Proboszcz od Państwa Plisów do Pana Stanisława Wilka, środa - Ks. Dziekan od Pana Ryło do Pana Stanisława Kubisia, Ks. Proboszcz od Państwa Antosów do Państwa Czachorów, sobota - Ks. Proboszcz od Pana Michałka Józefa do Państwa Oplińskich, Ks. Dziekan od Pani Kolano do Pani Genowefy Kwaśnik.

7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, kwiaty oraz złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy do sprzątania Rodziny: Wroński, Wójcik, Bielak, Koń, Kuczyński i Zawadzki a o pokierowanie pracami prosimy Pana Kościelnego.