2019-08-04
Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela XVIII zwykła (04.08.2019r.)

1. Dziś tydzień po sumie zmiana Tajemnic Różańcowych.

2. Dziś, wyruszyła 42. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zachęcamy do duchowej łączności i towarzyszenia pielgrzymom poprzez fale Katolickiego Radia VIA, a naszej wspólnocie będziemy się łączyć codziennie z pielgrzymami poprzez różaniec po Mszy św. wieczornej.

3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek święto Przemienienia Pańskiego, we czwartek wsp. św. Dominika, w piątek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża patronki Europy, w sobotę święto św. Wawrzyńca.

4. W środę Nowenna do M. B. N. Pomocy.

5. Zbiórka ministrantów i lektorów przed Odpustem w piątek po wieczornej Mszy św.

6. Za 10 dni Uroczystości Odpustowe ku czci św. Maksymiliana. Msze św. w tym dniu o 11. 00 suma z procesją i o 18.00. Zapraszamy dzieci I-komunijne w strojach i chłopców do dzwonienia a dziewczynki do sypania kwiatów. Prosimy strażaków i niosących obrazy oraz feretrony. Z racji odpustu prosimy parafian, aby jak najliczniej uczcili naszego Patrona i skorzystali z łaski odpustu. Spowiedź przed tą uroczystością codziennie pół godziny przed Mszą św.,  Zapraszamy.

7. Otrzymaliśmy zaproszenie na Dożynki Diecezjalne do Katedry Rzeszowskiej w niedzielę 25 sierpnia 2019 r. Plan uroczystości jest następujący: 11. 00 – Przyjmowanie delegacji z wieńcami i chlebami z Parafii i Dekanatów Diecezji Rzeszowskiej. 12.00 – Msza św. dziękczynna pod przewodnictwem Księdza Biskupa. Na zakończenie poświęcenie wieńców dożynkowych i ich prezentacja.

8. Jako parafia Werynia otoczyliśmy pomocą trzy rodziny z Syrii. Udział w projekcie realizowanym przez Caritas Polska – Rodzina Rodzinie zadeklarowało 32 rodziny z naszej wspólnoty. Bóg zapłać.

9. Bóg zapłać Stowarzyszeniu z Panią Prezes Lucyną Kwaśnik za wydanie śpiewnika pielgrzymkowego a Państwu Sylwii i Grzegorzowi Starcom za dobór tekstów.

10. Bóg zapłać P. Józefowi i Andrzejowi Leśniakowi za prace przy zabezpieczeniu dachu kościoła przed korozją.

11. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę. Na ten tydzień do sprzątania prosimy Rodziny:

Do użytku wewnętrznego