2010-11-14
Ogłoszenia Duszpasterskie - XXXIII Niedziela Zwykła (14.11. 2010r.)
1. Dziś Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym. Modlimy się za prześladowanych chrześcijan a zwłaszcza za Kościół w Iraku jak również wspieramy materialnie tamtejszych chrześcijan przez zbiórkę do puszek.

2. Po sumie zmiana Tajemnic Różańcowych a na plebani spotkanie scholi młodszej.

3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę wsp. św. Elżbiety Węgierskiej, we czwartek, wsp. bł. Karoliny Kózki Patronki naszej diecezji, w piątek wsp. bł. Salomei, w sobotę wsp. św. Rafała Kalinowskiego.

4. W przyszłą niedzielę - ostatnią niedzielę Roku Liturgicznego oddamy cześć Chrystusowi Królowi Wszechświata. Jest to święto patronalne Akcji Katolickiej i KSM. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówienie aktu poświęcenia się rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

5. W poniedziałek po Mszy św. spotkanie ministrantów i lektorów.

6. We wtorek 16 XI dzień modlitw o beatyfikację Sł. Bożego Jana Pawła II, o bł. Boże dla Ojca św. Benedykta XVI i dla Ojczyzny.

7. W środę Nowenna do M. B. N. Pomocy. Zapraszamy.

8. W piątek przed Mszą św. Koronka do Bożego Miłosierdzia w int. uwikłanych w różne nałogi. Prosimy o poprowadzenie Panie z Zespołu Caritas.

9. Dzisiejsza składka przeznaczona jest jako doroczną pomoc dla budującego się kościoła w Zarębkach. Za tydzień składka na cele parafialne.

10. Spotkanie uczestników pielgrzymki do Ziemi Świętej z Ks. organizującym wyjazd będzie miało miejsce dziś po Mszy św. o godz. 15.00.

11. Bardzo serdecznie dziękujemy P. Julianowi Draganowi za zorganizowanie prac i koparki dla przewiezienia ziemi pozostałej po osuszaniu muru oporowego z posesji P. Mokrzyckiego. Podziękowanie składamy parafianom którzy pracowali P. Kazimierzowi i Michałowi Magdom, Andrzejowi Tylutkiemu, Wiesławowi Blatowi, Maciejowi Frysztakowi.

12. Dziękujemy P. Stanisławowi Luberze za ofiarowanie materiału do mocowania płyt na murze oporowym. P. Jackowi i Adamowi Rząsom za wiele prac na rzecz kościoła. Natomiast P. Dariuszowi i Donacie Krogulec dziękujemy za remont kapliczki św. Antoniego znajdującej się przy wjeździe do Weryni od strony Kolbuszowej.

13. Bóg zapłać młodzieży za prace przy plebani.

14. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy do sprzątania Rodziny: Zofia Kata, Stanisław Kata, Irena Mazur, Aleksandra Pupa, Agata Rogowicz a o pokierowanie pracami prosimy Pana Kościelnego.