2010-11-21
Ogłoszenia Duszpasterskie - XXXIV Niedziela Zwykła (21.11. 2010r.)
1. Dziś w - ostatnią niedzielę Roku Liturgicznego oddajemy cześć Chrystusowi Królowi Wszechświata. Jest to święto patronalne Akcji Katolickiej i KSM. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówienie aktu poświęcenia się rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Jezusowemu.

2. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent i nowy rok liturgiczny. Zachęcamy parafian do udziału w tych pięknych nabożeństwach ku czci Matki Najświętszej. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii przeżywać będziemy od 16 -19 grudnia. Módlmy się o potrzebne łaski dla nas i Ks. Rekolekcjonisty.

3. W związku z początkiem roku kościelnego papież Benedykt XVI zaprasza cały Kościół do czuwania dla życie nienarodzonego szczególnie 27 listopada przed I-szą niedzielą Adwentu. Zapraszamy do modlitwy w tej intencji zbędziemy to czynić od środy.

4. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Cecylii-patronki śpiewu i muzyki kościelnej, w środę wsp. św. Andrzeja i Towarzyszy,

5. W poniedziałek po Mszy św. spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania.

6. W środę Nowenna do M. B. N. Pomocy. Zapraszamy.

7. W piątek po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Młodzież poprowadzi od 18.30.

8. Ks. Proboszcz i Parafianie z Zarębek dziękują za składkę z ubiegłej niedzieli jako pomoc w budowie kościoła. Zebraliśmy 2600 zł. A do puszek jako pomoc Kościołowi w Iraku 408, 36 gr. Bóg zapłać.

9. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na cele parafialne.

10. Dziś wybory samorządowe módlmy się w int. ojczyzny i weźmy udział w wyborach.

11. Wczoraj z naszej parafii pojechał transport z pomocą dla powodzian. Bóg zapłać ofiarodawcom P. Kazimierzowi Pytlakowi i Pawłowi Wrońskiemu wszystkim, którzy pomagali: P. Władysławowi Czachorowi, Kazimierzowi Kurdzielowi, Dawidowi i Krzysztofowi Siemborom, Kacprowi i Jakubowi Rozmusom, Marcin Reguła, Jakubowi Rząsie a P. Jackowi Rząsie za zorganizowanie tej pomocy.

12. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy do sprzątania Rodziny: Krystyna Godlewska, Mirosława Cieśla, Krzysztof Kardyś, Agata Gul, Maria Nowak a o pokierowanie pracami prosimy Pana Kościelnego. Prosimy rodziny wyczytywane do sprzątania kościoła o obecność lub znalezienie zastępstwa.