2010-11-28
Ogłoszenia Duszpasterskie - I Niedziela Adwentu (28.11. 2010r.)
1. Dzisiaj rozpoczynamy nowy okres roku liturgicznego - A d w e n t. Przez kolejne 27 dni będziemy przygotowywać się do chrześcijańskiego przeżywania świąt Bożego Narodzenia poprzez radosne i pobożne oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Zechciejmy w tym duchu przeżyć czas adwentu biorąc liczny udział w Roratach. Za dwa tygodnie rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje módlmy się w tej intencji.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek św. Andrzeja, w piątek św. Franciszka Ksawerego.

3. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na Seminarium Duchowne.,

4. W środę Nowenna do M. B. N. Pomocy. Po Mszy św. spotkanie członków i sympatyków Akcji Katolickiej. Zapraszamy.

5. We wtorek katecheza dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. W sobotę po Mszy św. spotkanie ministrantów i lektorów.

6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W związku z tym spowiedź św. dla dzieci i młodzieży w czwartek od godz.15.30. W I piątek miesiąca - spowiedź św. dla starszych od godz. 16.00. Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa w tym dniu o 6.30 i o 17.00. Od 8.00 - odwiedzimy chorych z posługą duszpasterską.

7. W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia w najbliższych dniach Pan Organista odwiedzi rodziny naszej parafii z życzeniami świątecznymi i z opłatkami. Prosimy go przyjąć życzliwie. Przypominamy, ze ofiary złożone przy okazji tej wizyty przez poszczególne rodziny są przyjętą formą wynagrodzenia Panu Organiście za pracę w ciągu całego roku.

8. "Caritas" przekazał do każdej parafii świece jako "Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom". Zachęcamy parafian do nabycia wigilijnych świec celem wsparcia tego pięknego dzieła. Informujemy, że świece można nabyć u Pań z Zespołu Caritas. Minimalna cena wynosi: za małą świece wynosi 4 zł, za dużą 10 zł. Są również w zakrystii do nabycia kalendarze rolnika.

9. Przyszła niedziela, zgodnie z zarządzeniem Konferencji Episkopatu Polski ma być dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. W związku z tym we wszystkich kościołach naszej Ojczyzny przeprowadzana będzie zbiórka do puszek. Zechciejmy swoją modlitwą i ofiarą wesprzeć Kościół na Wschodzie.

10. W ubiegłą niedzielę na potrzeby parafii zebraliśmy 5519 zł. Bóg zapłać.

11. Bóg zapłać Agnieszce Blat i Jackowi Rząsie za przygotowanie pięknej dekoracji na Adwent.

12. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy do sprzątania Rodziny: Marta Bieleń, Wojciech Skóra, Stanisława Skrzela, Milena Rozenbajgier, Krystyna Maciąg a o pokierowanie pracami prosimy Pana Kościelnego. Pracę rozpoczynamy od 8.30.