2010-12-12
Ogłoszenia Duszpasterskie - III Niedziela Adwentu (12.12. 2010r.)
1. Dziś po sumie zmiana Tajemnic Różańcowych.

2. W poniedziałek 13 XII rocznica ogłoszenia stanu wojennego. Módlmy się w int. Ojczyzny.

3. We czwartek rozpoczną się w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe. (program). Zakończenie nauk rekolekcyjnych w niedzielę w czasie których Ojciec Rekolekcjonista udzieli specjalnego błogosławieństwa. W dowód wdzięczności za trud głoszenia słowa Bożego ofiary złożone w najbliższą niedzielę na tacę będą przeznaczone na potrzeby pracy Ojca Rekolekcjonisty z grupami apostolskimi. Dokładny program jest umieszczony w gablotach. W związku z rekolekcjami prosimy parafian o modlitwę w intencji Ojca Rekolekcjonisty i całej parafii o błogosławione owoce tych świętych ćwiczeń. Przypominamy, że za udział w rekolekcjach, wysłuchanie co najmniej trzech nauk można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

4. W liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Łucji, we wtorek św. Jan od Krzyża.

5. We wtorek katecheza dla kandydatów do Bierzmowania. W środę nowenna do M. B. N. Pomocy po Mszy św. spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.

6. We czwartek (16 XII) modlimy się o beatyfikację Sł. Bożego Jana Pawła II o bł. Boże dla Ojca św. Benedykta XVI i dla Ojczyzny. W tym dniu rozpoczyna się Nowenna do Dzieciątka Jezus.

7. W piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia w int uwikłanych w nałogi. Prosimy
o poprowadzenie modlitwy Panie z Zespołu Caritas.

8. W tym tygodniu (czwartek, piątek i sobota) przypadają Kwartalne Dni Modlitw w int prawdziwie chrześcijańskiego życia rodzin.

9. Bóg zapłać za ofiary składane do puszek na rzecz Kościoła na Wschodzie. Zebraliśmy 534 zł.

10. Zakończyły się prace przy zabezpieczaniu płyt granitowych. Koszt użytych materiałów
i wykonanych prac to 5290 zł. Zostały także założone nowe drzwi na plebanię
i przeprowadzono remont spiżarki z założeniem szaf. Koszt całości prac 4850 zł.

11. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na ogrzewanie kościoła.

12. Msze św. z int. uczestników pogrzebu za Zofię Jagodzińską ( 6 )odprawi misjonarz z naszej diecezji pracujący w Czadzie.

13. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy do sprzątania Rodziny: Zofię Jadach, Barbarę Boronowicz, Małgorztę Koza, Karolinę Stępień, Kazimierę Kogut a o pokierowanie pracami prosimy Pana Kościelnego.