2010-12-19
Ogłoszenia Duszpasterskie - IV Niedziela Adwentu (19.12. 2010r.)
1. Dzisiejsza niedziela jest już ostatnią niedzielą Adwentu. Kończymy święte rekolekcje. Dziękujemy Bogu za wszelkie dobro jakiego nam udzielił przez posługę Ks. Franciszka. O. Rekolekcjoniście dziękujemy, że pomógł nam dojrzewać w wierze. Coraz bliżej jest noc Narodzenia: jako pielgrzymi wiary kierujemy się ku tej nocy, w czasie której Bóg zajaśnieje wśród nas jako człowiek.

2. W tym tygodniu ze względu na spowiedź Msza św. roratnia będzie tylko o godz. 6.30 z wyjątkiem czwartku.

3. W poniedziałek o godz. 18.30 zbiórka dla Liturgicznej Służby Ołtarza. Prosimy wszystkich
o przybycie.

4. We czwartek odwiedzimy chorych z posługą duszpasterską od godz. 8.00. Prosimy w zakrystii zgłaszać tych chorych których, nie odwiedzamy z racji I piątku miesiąca.

5. W piątek Wigilia Narodzenia Pańskiego. Ostatnie już w tym roku Roraty będą o godz. 6.30 rano. W tym dniu Mszy św. wieczornej nie będzie, ponieważ o tej porze zasiądziemy do stołu wigilijnego. Pamiętajmy! Wieczerza wigilijna ma charakter wybitnie religijny. Przeżywajmy ten wieczór bardziej duchowo. Na centralnym miejscu w mieszkaniu ustawmy żłóbek z Dzieciątkiem Jezus. Na stole winien być opłatek i otwarta księga Ewangelii. Z pierwszą gwiazdką na niebie zgromadźmy się przy wigilijnym stole. Liturgii wigilijnej i modlitwom winien przewodniczyć ojciec. Po modlitwie należy przeczytać urywek Ewangelii o Bożym Narodzeniu. Następnie wszyscy dzieląc się opłatkiem, składają sobie życzenia. Mimo zniesionego postu zechciejmy zachować tradycję. W czasie wieczerzy wigilijnej śpiewajmy kolędy. Niech ten wieczór będzie ciepły, miły i pełen radości. Starajmy się, aby Chrystus przez wiarę zamieszkał w naszych sercach i aby każda rodzina była domowym kościołem. Po wieczerzy Kościół zaleca czuwanie aż do Pasterki, na którą zachęceni słowami anioła - jak pasterze - pospieszmy do świątyni naszego Betlejem.
O godz. 23.30 - młodzież poprowadzi modlitewne czuwanie. O północy - Pasterka, na którą serdecznie zapraszamy Parafian. Kto przyjmie Komunię św. na Pasterce może po raz drugi przystąpić do stołu Pańskiego w dzień Bożego Narodzenia. W Boże Narodzenie oraz św. Szczepana Msze św. tak jak w każdą niedzielę.

6. Składka z pasterki jak w ubiegłych latach przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.

7. Młodzież z KSM przygotowała piękne stroiki świąteczne. Można będzie je nabyć przy wyjściu.

8. Bóg zapłać za składkę z ubiegłej niedzieli złożyliśmy 4506 zł.

9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy do sprzątania Rodziny: Janinę Bieleń, Justynę Rząsę, Witolda Cesarza, Annę Sondej, Bogusławę Wiącek, Jadwigę Jemioło, Joannę Potocką, Helenę Jadach, Annę Bajor a o pokierowanie pracami prosimy Pana Kościelnego. Początek sprzatania czwartek godz. 18.00.