2010-12-26
Ogłoszenia Duszpasterskie - Uroczystość Świętej Rodziny (26.12.2010r)
1. Uroczystość Św. Rodziny obchodzona w liturgii w pierwszą niedzielę po Bożym Narodzeniu jest szczególnym świętem wszystkich katolickich rodzin. W dniu dzisiejszym staje przed nami Święta Rodzina z Nazaretu. W zwykłym domu jakich było wiele, w skromnych warunkach rozwijało się najszczęśliwsze życie rodzinne oparte na prawie Bożym. Wpatrzeni dziś w Świętą Rodzinę prośmy, aby w naszych rodzinach panowała atmosfera wzajemnej miłości, radości i pokoju.

2. W piątek przypada wspomnienie św. Sylwestra I papieża i ostatni dzień roku kalendarzowego 2010. Wieczór tego dnia winniśmy przeżyć pod znakiem wdzięczności Bogu za otrzymane łaski a równocześnie przebłagania Go za grzechy i zaniedbania. Niech więc każdy znajdzie chwilę czasu, aby w tym dniu być na nabożeństwie. O godz. 15.00 - Uroczyste Nieszpory, w czasie których zostanie wygłoszone okolicznościowe kazanie. Po tym nabożeństwie będzie Msza św. Przypominamy, że za udział w nabożeństwie na zakończenie roku można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Na dzień ten została udzielona dyspensa od spożywania pokarmów mięsnych i powstrzymywania się od udziału w zabawach. Osoby korzystające z dyspensy powinny pomodlić się w int. Ojca św., złożyć ofiarę do skarbonki ?chleb św. Antoniego? i podjąć czyny miłosierdzia.

3. W sobotę przypada pierwszy dzień Nowego Roku - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, Katolicki Dzień Pokoju i pierwszy dzień Nowego Roku kalendarzowego 2011 oraz I sobota msca. Za odśpiewanie hymnu do Ducha Św. Można zyskać odpust zupełny. Msze św. w tym dniu jak w każdą niedzielę.

4. W najbliższą niedzielę składka na Sem. Duchowne w Rzeszowie oraz składka do puszek jako pomoc Kościołowi na Wschodzie.

5. We wtorek rozpoczniemy duszpasterskie odwiedziny rodzin zwane kolędą. Celem kolędy jest błogosławienie mieszkań i domów oraz nawiązanie bliższego kontaktu z parafianami. Dlatego prosimy, by w miarę możliwości wszyscy domownicy byli obecni na kolędzie. A oto porządek kolędy: strona południowa, wtorek od 8.30 Ks. Pr. od Państwa Maciągów do Państwa Koń, Ks. Dz. od Państwa Plisów do Pana Stanisława Wilka, środa Ks. Pr. od Pana Ryło do Pana Stanisława Kubisia, Ks. Dz. od Państwa Antosów do Państwa Czachorów, czwartek Ks. Dz. od Pana Michałka Józefa do Państwa Oplińskich, Ks. Pr. od Pani Kolano do Pani Genowefy Kwaśnik.

6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, kwiaty oraz złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy do sprzątania Rodziny: Halina Reguła, Lucyna Wiącek, Agnieszka Wit, Aniela Kleska, Krystyna Starzec, Zofia Tendera a o pokierowanie pracami prosimy Pana Kościelnego.