2011-10-30
Ogłoszenia Duszpasterskie - Ogłoszenia niedziela XXXI zwykła (30.10.2011r)
1. Dziś obchodzimy rocznicę poświęcenia naszego kościoła parafialnego. Dziękując Bogu za piękną świątynię, pamiętajmy w naszych modlitwach o fundatorach, budowniczych i dobrodziejach. W tej intencji ofiarujemy różaniec, na który zapraszamy wszystkich parafian.

2. W poniedziałek zakończenie nabożeństw Różańcowych. Dzieci prosimy o przyniesienie "sprawdzianików różańcowych" na które naklejały kolejne obrazki. Otrzymają drobne upominki. Również w tym dniu okazja do spowiedzi od 15.30 do 17.00. Będzie dodatkowo jeden kapłan.

3. We wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych. Nie będzie Mszy św. o godz. 15.00. Odpust w Kolbuszowskiej Kolegiacie o godz. 11.00 a o godz. 14.00 - w Kolegiacie będzie Msza św. koncelebrowana w intencji naszych bliskich zmarłych a po niej procesja na cmentarz. Na cmentarzu Komunalnym modlitwy za zmarłych po Mszy św.

4. W środę Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych Msze św. w tym dniu: 6.30, 10.00 i 17.00 W Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny można zyskać odpust zupełny, który należy ofiarować za dusze w czyśćcu cierpiące. Warunki zyskania odpustu: wzbudzenie intencji zyskania odpustu, wyzbycie się przywiązania do grzechu nawet lekkiego, stan łaski uświęcającej, przystąpienie do Komunii świętej, pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy publicznej, odmówienie tam: Wierzę w Boga... Ojcze nasz... i jakiejkolwiek modlitwy w intencji Ojca Świętego. W listopadzie można w każdym dniu zyskiwać odpusty za zmarłych za pobożne nawiedzenie cmentarza. W dniach od 1 do 8 listopada odpust zupełny, w pozostałych dniach - cząstkowy. Nawiedzając cmentarz należy pomodlić się za zmarłych. Warunki zyskania odpustu takie same jakie wcześniej zostały podane.

5. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w piątek wsp. św. Karola Boromeusza.

6. W środę nowenna do M B N Pomocy. Zapraszamy szczególnie dzieci i rodziców z kl. II oraz kandydatów do bierzmowania. Po Mszy św. P. Prezes AK zapraszana spotkanie wszystkich członków i sympatyków.

7. W najbliższą niedzielę odwiedzą nas przedstawiciele naszego Seminarium Duchownego. Wygłoszą kazanie i spotkają się z młodzieżą i osobami należącymi do Stowarzyszenia Przyjaciół WSD w Rzeszowie po Mszy św. o godz. 10.00.

8. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I piątek miesiąca Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 6.30 i o 18.00. Od 8.00 - odwiedzimy chorych z posługą duszpasterską. W sobotę z racji I soboty miesiąca prosimy o poprowadzenie modlitwy Różańcowej, Różę P. Beaty Reguła

9. Bóg zapłać za prace przy kaplicy przedpogrzebowej P. Julianowi Zubie i Jerzemu Kolano, Michałowi Magdzie, Kacprowi Rozmusowi i Bartłomiejowi Ryło. Bóg zapłać za pracę przy poszerzaniu parkingu: koparką pracował P. Jan Blat i Janusz Blat, oraz pracowali ciągnikami Kazimierz i Michał Magda, Wiesław i Damian Blat, Grzegorz Blat, Janusz Mytych, Zbigniew Pytlak, Andrzej Tylutki, Józef Frysztak, Łukasz Frysztak. Bóg zapłać za użyczenie ciągnika i przyczepy P. Emilowi Wilkowi i Kazimierzowi Kurdzielowi. Bóg zapłać Jerzemu Kolano i Mieczysławowi Kłodzie za ofiarowanie ziemi.

10. Są w zakrystii do nabycia kalendarze rolnika.

11. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę. Na ten tydzień do sprzątania prosimy Rodziny: Edwarda Skiby, Jadwigi Kolano, Zofii Blat, Marii Blat, Julii Kret, Marzeny Kret a o pokierowanie pracami prosimy P. Kościelnego.