2011-11-20
Ogłoszenia Duszpasterskie - XXXIV Niedziela Zwykła(20.11. 2011r.)
1. Dziś w - ostatnią niedzielę Roku Liturgicznego oddajemy cześć Chrystusowi Królowi Wszechświata. Jest to święto patronalne Akcji Katolickiej i KSM. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówienie aktu poświęcenia się rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Jezusowemu.

2. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent i nowy rok liturgiczny. Zachęcamy parafian do udziału w tych pięknych nabożeństwach ku czci Matki Najświętszej. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii przeżywać będziemy od 18 -21 grudnia. Módlmy się o potrzebne łaski dla nas i Ks. Rekolekcjonisty.

3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek wsp. Ofiarowania NMP, we wtorek św. Cecylii-patronki śpiewu i muzyki kościelnej, we czwartek wsp. św. Andrzeja i Towarzyszy,

4. W środę Nowenna do M. B. N. Pomocy. Zapraszamy.

5. W piątek po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Młodzież poprowadzi od 18.30.

6. W ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania organizowany jest dla kandydatów do tego sakramentu dzień skupienia w Porębach Dymarskich. Będzie miał miejsce w najbliższą sobotę w godz. od. 8.00 do 19.00. Prosimy rodziców o zgodę na udział młodzieży w tym wyjeździe.

7. Ministranci są proszeni by w tym tygodniu byli obecni na Mszach św., które są ich dyżurem liturgicznym. W poszczególne dni będą zbiórki w małych grupach. Obecność obowiązkowa.

8. W niedzielę 4 XII po Mszy św. o godz. 15.00 będzie spotkanie ze św. Mikołajem dla dzieci z naszej parafii.(ogłoszenie z kartki)

9. Ks. Proboszcz i Parafianie z Zarębek dziękują za składkę z ubiegłej niedzieli jako pomoc w budowie kościoła. Zebraliśmy 3030 zł. I 1 $ USA. A do puszek jako pomoc Kościołowi w Sudanie 780, 73 gr. Bóg zapłać.

10. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na cele parafialne.

11. Bóg zapłać za prace na rzecz parafii: P. Adamowi Rząsie, Jakubowi Mytychowi, Bartłomiejowi Ryło, Kacprowi Rozmusowi i Jackowi Rząsie. P. Kazimierzowi Kurdzielowi dziękujemy za użyczenie ciągnika.

12. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy do sprzątania Rodziny: Marii Piórek, Elżbiety Micek, Teresy Kabała, Józefa Szarka, Marii Wilk a o pokierowanie pracami prosimy Pana Kościelnego.