2011-12-11
Ogłoszenia Duszpasterskie - III Niedziela Adwentu (11.12. 2010r.)
1. Dziś po sumie zmiana Tajemnic Różańcowych.

2. We wtorek 13 XII rocznica ogłoszenia stanu wojennego. Módlmy się w int. Ojczyzny.

3. W najbliższą niedzielę rozpoczną się w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe. Zakończenie nauk rekolekcyjnych w środę. W tym dniu Ojciec Rekolekcjonista udzieli specjalnego błogosławieństwa. W dowód wdzięczności za trud głoszenia słowa Bożego ofiary złożone w środę (21 XII) na tacę będą przeznaczone na potrzeby pracy Ojca Rekolekcjonisty z grupami apostolskimi. Dokładny program jest umieszczony w gablotach. W związku z rekolekcjami prosimy parafian o modlitwę w intencji Ojca Rekolekcjonisty i całej parafii o błogosławione owoce tych świętych ćwiczeń. Przypominamy, że za udział w rekolekcjach, wysłuchanie co najmniej trzech nauk można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

4. W liturgii wspominamy: we wtorek św. Łucji, w środę św. Jan od Krzyża.

5. We wtorek katecheza dla kandydatów do Bierzmowania. W środę nowenna do M. B. N. Pomocy po Mszy św. spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.

6. W piątek (16 XII) modlimy się o bł. Boże dla Ojca św. Benedykta XVI i dla Ojczyzny. W tym dniu rozpoczyna się Nowenna do Dzieciątka Jezus.

7. W piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia w int uwikłanych w nałogi. Prosimy
o poprowadzenie modlitwy Panie z Zespołu Caritas.

8. Bóg zapłać za ofiary składane do puszek na rzecz Kościoła na Wschodzie. Zebraliśmy 581 zł.

9. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na pokrycie kosztów powstającej kaplicy przedpogrzebowej.

10. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy do sprzątania Rodziny: Roberta Skrzeczewskiego, Anny Blat, Bronisławy Krajewskiej, Elżbiety Krajewskiej, Ewy Podgórskiej a o pokierowanie pracami prosimy Pana Kościelnego.