2011-12-18
Ogłoszenia Duszpasterskie - IV Niedziela Adwentu (18.12. 2011r.)
1. Dzisiejsza niedziela jest już ostatnią niedzielą Adwentu. Rozpoczynamy rekolekcje. Prosimy Boga by nam udzielił swoich darów w tym świętym czasie przez posługę Ojca rekolekcjonisty. We wtorek dzień pojednania spowiedź święta 14.00 - 15.30; 16.00 - 17.00, natomiast dla osób pracujących po południu okazja do spowiedzi będzie: wt., śr., czw. od 6-6.30, pon.,wt.,śr., od. 7.30-8.00. Prosimy skorzystać z okazji. Środa uroczyste zakończenie nauk adwentowych. W tym dniu Ojciec Rekolekcjonista udzieli specjalnego błogosławieństwa. W dowód wdzięczności za trud głoszenia słowa Bożego ofiary złożone w środę na tacę będą przeznaczone na potrzeby pracy Ojca Rekolekcjonisty z grupami apostolskimi.

2. W poniedziałek, środę i czwartek będą dodatkowo Msze św. o 6.30 ze względu ma spowiedź w dekanacie. W piątek odwiedzimy z posługą duszpasterską chorych. Prosimy dodatkowo zgłosić chorych tych których nie odwiedzamy z racji I piątku.

3. W poniedziałek o godz. 18.30 zbiórka dla Liturgicznej Służby Ołtarza. Prosimy wszystkich
o przybycie.

4. W sobotę Wigilia Narodzenia Pańskiego. Ostatnie już w tym roku Roraty będą o godz. 6.30 rano. W tym dniu Mszy św. wieczornej nie będzie, ponieważ o tej porze zasiądziemy do stołu wigilijnego. Pamiętajmy! Wieczerza wigilijna ma charakter wybitnie religijny. Przeżywajmy ten wieczór bardziej duchowo. Na centralnym miejscu w mieszkaniu ustawmy żłóbek z Dzieciątkiem Jezus. Na stole winien być opłatek i otwarta księga Ewangelii.
Z pierwszą gwiazdką na niebie zgromadźmy się przy wigilijnym stole. Liturgii wigilijnej
i modlitwom winien przewodniczyć ojciec. Po modlitwie należy przeczytać urywek Ewangelii o Bożym Narodzeniu. Następnie wszyscy dzieląc się opłatkiem, składają sobie życzenia. Mimo zniesionego postu zechciejmy zachować tradycję. W czasie wieczerzy wigilijnej śpiewajmy kolędy. Niech ten wieczór będzie ciepły, miły i pełen radości. Starajmy się, aby Chrystus przez wiarę zamieszkał w naszych sercach i aby każda rodzina była domowym kościołem. Po wieczerzy Kościół zaleca czuwanie aż do Pasterki, na którą zachęceni słowami anioła - jak pasterze - pospieszmy do świątyni naszego Betlejem.
O godz. 23.30 ? schola młodsza poprowadzi modlitewne czuwanie. O północy - Pasterka, na którą serdecznie zapraszamy Parafian. Kto przyjmie Komunię św. na Pasterce może po raz drugi przystąpić do stołu Pańskiego w dzień Bożego Narodzenia. W Boże Narodzenie Msze św. tak jak w każdą niedzielę.

5. Składka z pasterki jak w ubiegłych latach przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.

6. Młodzież z KSM przygotowała piękne stroiki świąteczne. Można będzie je nabyć przy wyjściu dziś i w kolejne dni do zakończenia rekolekcji.

7. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na prace związane z kaplicą przedpogrzebową. Stan prac przy kaplicy przedpogrzebowej: założona wentylacja (2200zł.), zakupione płytki granitowe (120m2 15980 zł.), zamontowane dwoje drzwi, położono wylewkę samopoziomującą pod płytki, obecnie trwa montaż zabudowy kanałów grzewczych i wentylacyjnych, została zamówiona chłodnia-katafalk oraz dwa okna z aluminium pod witraże.

8. Bóg zapłać P. Lucynie Kwaśnik za pozyskanie darów żywnościowych, P. Andrzejowi Nowakowi za zorganizowanie transportu i załadunku i rozładunku, Osobom które pomogły rozdzielać przywiezione produkty. Bóg zapłać P. Kościelnemu i młodzieży za prace porządkowe w dolnej części kościoła i przy plebani.

9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy do sprzątania Rodziny: Lucyny Nowak, Zofii Tylutkiej, Marii Blat, Haliny Pytlak, Barbary Nowak, Lucyny Starzec, Patrycji Wrońskiej, Małgorzaty Wrońskiej a o pokierowanie pracami prosimy Pana Kościelnego. Początek sprzątania piątek godz. 18.00.

10. Zmarła ś. p. Janina Wachnicka. Pogrzeb w poniedziałek. Wprowadzenie ciała z domu żałoby o godz. 13.00, pogrzeb o 13.30