2012-11-25
Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela XXXIV zwykła (25.11.2012r)
1. Dziś ostatnia niedziela Roku Liturgicznego oddajemy cześć Chrystusowi Królowi Wszechświata. Jest to święto patronalne Akcji Katolickiej i KSM. W tym roku wyjątkowo wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówienie aktu poświęcenia się rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Jezusowemu będzie po Mszy św. o godz. 15.00. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w piątek św. św. Andrzeja AP.

3. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent i nowy rok liturgiczny. Zachęcamy parafian do udziału w tych pięknych nabożeństwach ku czci Matki Najświętszej. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii przeżywać będziemy od 16 -19 grudnia. Módlmy się o potrzebne łaski dla nas i Ks. Rekolekcjonisty. Od przyszłej niedzieli przed Mszami św. o godz. 10 i 15 będą odtwarzane z płyty CD pięciominutowe katechezy dla dorosłych. Dlatego też zachęcamy by kilka minut wcześniej przyjść do kościoła i skorzystać z podawanych treści.

4. W środę Nowenna do M B N Pomocy. Zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i kandydatów do bierzmowania. Po Mszy św. spotkanie dla uczniów z kl. III gimnazjum.

5. W piątek po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Młodzież poprowadzi modlitwę od godz. 19.00.

6. W tym tygodniu przypada I-sza sobota miesiąca. Prosimy Różę P. Czesława Wilka
o poprowadzenie modlitwy różańcowej pół godziny przed Mszą św.

7. Bóg zapłać za ofiary z ubiegłej niedzieli. Złożyliśmy 4953 zł i 10 gr.

8. "Caritas" przekazał do każdej parafii świece jako "Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom". Zachęcamy parafian do nabycia wigilijnych świec celem wsparcia tego pięknego dzieła. Informujemy, że świece można nabyć u Pań z Zespołu Caritas. Minimalna cena wynosi: za małą świece wynosi 5 zł, za dużą 10 zł.

9. Dziś po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie scholi młodszej.

10. W związku ze spotkaniem ze św. Mikołajem które będzie miało miejsce w środę ( 5 XII) w naszej świątyni, prosimy zainteresowanych rodziców o kontakt w zakrystii.

11. Bóg zapłać za prace w mijającym tygodniu: Jakubowi Kwaśniewiczowi, Bartłomiejowi Ryło, Piotrowi Siemborowi.

12. W najbliższych dniach członkowie OSP Werynia odwiedzą nasze domy z kalendarzami strażackimi. Prosimy o życzliwe przyjęcie i wsparcie ich bezinteresownych działań w ciągu całego roku.

13. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. Na ten tydzień prosimy do sprzątania Rodziny: Weroniki Sondej, Agnieszki Sito, Zofii Frysztak, Agnieszki Rząsa, Ewy Rząsa a o pokierowanie pracami prosimy Pana Kościelnego.