2012-12-02
Ogłoszenia Duszpasterskie - I Niedziela Adwentu (02.12. 2012r.)
1. Rozpoczynamy Adwent, czas przygotowania na przyjście Pana. Niech roraty, nowenny przed Niepokalanym Poczęciem NMP i Bożym Narodzeniem, zaproszenie do trzeźwości i abstynencji, rekolekcje, spowiedź adwentowa, modlitwa rodzinna będą okazją do dobrego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek wsp. św. Franciszka Xawerego, w piątek wsp. św. Ambrożego, w sobotę urocz. Niepokalanego Poczęcia N M P.

3. W środę Nowenna do M. B. N. Pomocy. Na nabożeństwo odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych zapraszamy kandydatów do bierzmowania wraz z Rodzicami. Po Mszy św. spotkanie ze św. Mikołajem dla dzieci i młodzieży, a na plebani spotkanie Akcji Katolickiej.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. W związku z tym spowiedź św. dla dzieci i młodzieży w czwartek od godz.15.30. W I piątek miesiąca - spowiedź św. dla starszych od godz. 16.00. Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezus a w tym dniu o 6.30 i o 17.00. Od 8.00 ? odwiedzimy chorych z posługą duszpasterską.

5. W sobotę na Mszy św. popołudniowej dzieci z kl. II otrzymają medaliki. Zapraszamy Rodziców. Również w sobotę na spotkanie do Majdanu Królewskiego na spotkanie Apostolatu Margaretek zaprasza tamtejszy ks. Proboszcz na godzinę 16.50.

6. W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia w najbliższych dniach Pan Organista odwiedzi rodziny naszej parafii z życzeniami świątecznymi i z opłatkami. Prosimy go przyjąć życzliwie. Przypominamy, ze ofiary złożone przy okazji tej wizyty przez poszczególne rodziny są przyjętą formą wynagrodzenia Panu Organiście za pracę w ciągu całego roku.

7. Przyszła niedziela, zgodnie z zarządzeniem Konferencji Episkopatu Polski ma być dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. W związku z tym we wszystkich kościołach naszej Ojczyzny przeprowadzana będzie zbiórka do puszek. Zechciejmy swoją modlitwą i ofiarą wesprzeć Kościół na Wschodzie.

8. Bóg zapłać Róży Czesława Wilka za poprowadzenie modlitwy różańcowej w I-szą sobotę miesiąca.

9. Bóg zapłać P. Janowi, Marii, Marcinowi i Maciejowi Bańkom za wykonanie trzech stojaków na wieńce do kaplicy pogrzebowej oraz szafy pancernej do przechowywania monstrancji oraz kielichów. Dwa stojaki zostały wykonane jako dar dla parafii. Dziękujemy również P. Stanisławowi Mokrzyckiemu z Cmolasu za ofiarowanie blachy na wykonanie szafy pancernej. Koszt całość materiału i prac wyniósł 1500zł. Kwota ta została wypłacona z ofiar składanych przez Rodziny przy okazji sprzątania w kościele.

10. Bóg zapłać Jackowi Rząsie za przygotowanie pięknej dekoracji na Adwent. Bóg zapłaćP. Jackowi i Jakubowi Rząsom oraz Janowi Kolano za prace porządkowe.

11. W poniedziałek (3 XII) o godz. 19.00 spotkanie Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Werynia.

12. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy do sprzątania Rodziny: Stanisławy Mytych, Stanisława Kiwaka, Urszuli Lubery, Marii Starzec, Marii Opalińskiej, Sylwii Starzec a o pokierowanie pracami prosimy Pana Kościelnego.