2012-12-09
Ogłoszenia Duszpasterskie - II Niedziela Adwentu (09.12. 2012r.)
1. Dzisiejsza niedziela, zgodnie z zarządzeniem Konferencji Episkopatu Polski jest dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. W związku z tym we wszystkich kościołach naszej Ojczyzny przeprowadzana jest zbiórka do puszek. Zechciejmy swoją modlitwą i ofiarą wesprzeć Kościół na Wschodzie.

2. Za tydzień rozpoczną się w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe. (Program dostępny na stronie w kolejnej wiadomości). Zakończenie nauk rekolekcyjnych w środę w tym dniu Ojciec Rekolekcjonista udzieli specjalnego błogosławieństwa. W dowód wdzięczności za trud głoszenia słowa Bożego ofiary złożone w środę na tacę będą przeznaczone jako pomoc w budowie kościoła który wraz z parafianami wznosi Ojciec Rekolekcjonista. Dokładny program jest umieszczony w gablotach. W związku z rekolekcjami prosimy parafian o modlitwę w intencji Ojca Rekolekcjonisty i całej parafii
o błogosławione owoce tych świętych ćwiczeń. Przypominamy, że za udział
w rekolekcjach, wysłuchanie co najmniej trzech nauk można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Również w następną niedzielę rozpocznie się nowenna przed Bożym Narodzeniem.

3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we czwartek wsp. św. Łucji, w piątek wsp. św. Jana od Krzyża,

4. W środę Nowenna do M. B. N. Pomocy. Po Mszy św. spotkanie dla młodzieży z kl. III gimnazjum.

5. We czwartek (13 XII) przeżywać będziemy kolejną rocznicę wybuchu stanu wojennego. Będziemy się modlić w int. Ojczyzny.

6. Zachęcamy do nabycia ostatniego numeru Niedzieli jest w niej relacja
z konkursu im. św. Maksymiliana w naszej parafii oraz zawodów piłki nożnej w której uczestniczyli nasi ministranci.

7. Za tydzień składka na ogrzewanie.

8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy do sprzątania Rodziny: Wandy Gorzelany, Sylwii Gołębiowskiej, Jacka Rząsy, Adama Rząsy, Marii Stępień a o pokierowanie pracami prosimy Pana Kościelnego.