2012-12-23
Ogłoszenia Duszpasterskie - IV Niedziela Adwentu (23. 12. 2012r.)
1. Dziś ostatnia niedziela Adwentu. Coraz bliżej jest noc Narodzenia: jako pielgrzymi wiary kierujemy się ku tej nocy, w czasie której Bóg zajaśnieje wśród nas jako człowiek.

2. W poniedziałek Wigilia Narodzenia Pańskiego. Ostatnie już w tym roku Roraty będą o godz. 6.30 rano. W tym dniu Mszy św. wieczornej nie będzie, ponieważ o tej porze zasiądziemy do stołu wigilijnego. Pamiętajmy! Wieczerza wigilijna ma charakter wybitnie religijny. Przeżywajmy ten wieczór bardziej duchowo. Na centralnym miejscu w mieszkaniu ustawmy żłóbek z Dzieciątkiem Jezus. Na stole winien być opłatek i otwarta księga Ewangelii. Z pierwszą gwiazdką na niebie zgromadźmy się przy wigilijnym stole. Liturgii wigilijnej i modlitwom winien przewodniczyć ojciec. Po modlitwie należy przeczytać urywek Ewangelii o Bożym Narodzeniu. Następnie wszyscy dzieląc się opłatkiem, składają sobie życzenia. Mimo zniesionego postu zechciejmy zachować tradycję. W czasie wieczerzy wigilijnej śpiewajmy kolędy. Niech ten wieczór będzie ciepły, miły i pełen radości. Starajmy się, aby Chrystus przez wiarę zamieszkał w naszych sercach i aby każda rodzina była domowym kościołem. Po wieczerzy Kościół zaleca czuwanie aż do Pasterki, na którą zachęceni słowami anioła - jak pasterze - pospieszmy do świątyni naszego Betlejem.
O godz. 23.30 - schola młodsza poprowadzi modlitewne czuwanie. O północy - Pasterka, na którą serdecznie zapraszamy Parafian. Kto przyjmie Komunię św. na Pasterce może po raz drugi przystąpić do stołu Pańskiego w dzień Bożego Narodzenia. W Boże Narodzenie Msze św. tak jak w każdą niedzielę.

3. Składka z pasterki jak w ubiegłych latach przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.

4. We wtorek Uroczystość Narodzenia Pańskiego.

5. W środę przypada Święto św. Szczepana - pierwszego męczennika. Porządek nabożeństw niedzielny godz. 8, 10, 15. W czasie Mszy św. poświęcimy owies. Taca przeznaczona będzie na potrzeby katolickiego uniwersytetu. W tym dniu będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na zewnątrz kościoła jako pomoc dla Emilki która czeka na poważną operację. Jako podziękowanie darczyńcom odbędą się dwa koncerty kolęd. I tak 6 stycznia schola młodsza i zespół "Jarzębinki" a 13 stycznia schola młodzieżowa.

6. W piątek rozpoczniemy duszpasterskie odwiedziny rodzin zwane kolędą. Celem kolędy jest błogosławienie mieszkań i domów oraz nawiązanie bliższego kontaktu z parafianami. Dlatego prosimy, by w miarę możliwości wszyscy domownicy byli obecni na kolędzie. Podajemy porządek kolędy. W piątek od godz. 8.30 Ks. Dziekan od P. Plis do P. Stanisława Wilka, Ks. Pr. Od P. Maciąg do P. Stanisława Korzępy, sobota Ks. Dziekan od P. Antosów do P. Mastalerz, Ks. Pr. Od P. Nowaków do P. Dypów.

7. W przyszłą niedzielę Uroczystość Świętej Rodziny.

8. Bóg zapłać za składkę z ubiegłej niedzieli na ogrzewanie kościoła, złożyliśmy 5602,90gr.

9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy do sprzątania Rodziny: Ireny Golis, Anny Dypa, Zofii Kret, Anny Stępień, Grzegorza Kret, Romana Wiącka a o pokierowanie pracami prosimy Pana Kościelnego.