2012-12-30
Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela Świętej Rodziny (30. 12. 2012r.)
1. Uroczystość Św. Rodziny obchodzona w liturgii w pierwszą niedzielę po Bożym Narodzeniu jest szczególnym świętem wszystkich katolickich rodzin. W dniu dzisiejszym staje przed nami Święta Rodzina z Nazaretu. W zwykłym domu jakich było wiele, w skromnych warunkach rozwijało się najszczęśliwsze życie rodzinne oparte na prawie Bożym. Wpatrzeni dziś w Świętą Rodzinę prośmy, aby w naszych rodzinach panowała atmosfera wzajemnej miłości, radości i pokoju.

2. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Sylwestra I papieża i ostatni dzień roku kalendarzowego 2012. Wieczór tego dnia winniśmy przeżyć pod znakiem wdzięczności Bogu za otrzymane łaski a równocześnie przebłagania Go za grzechy i zaniedbania. Niech więc każdy znajdzie chwilę czasu, aby w tym dniu być na nabożeństwie. O godz. 15.00 - Uroczyste Nieszpory, w czasie których zostanie wygłoszone okolicznościowe kazanie. Po tym nabożeństwie będzie Msza św. Przypominamy, że za udział w nabożeństwie na zakończenie roku można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. We wtorek przypada pierwszy dzień Nowego Roku - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, Katolicki Dzień Pokoju i pierwszy dzień Nowego Roku kalendarzowego 2013. Za odśpiewanie hymnu do Ducha Św. Można zyskać odpust zupełny. Msze św. w tym dniu jak w każdą niedzielę.

4. W najbliższą niedzielę (6I) Uroczystość Objawienia Pańskiego jest to jedno z najstarszych świąt chrześcijańskich. Czcimy w nim objawienie się Boga w widzialnej postaci. Chrystus - objawił się poganom w osobach Trzech Mędrców. Za nimi w bramy Kościoła Chrystusowego wchodzą coraz to nowe ludy. W tradycji polskiej zachował się zwyczaj znaczenia święconą kredą drzwi domów. W czasie Mszy św. poświęcenie kadzidła i kredy. Zechciejmy zgodnie z tradycją naszych ojców nakreślić inicjały Imion Trzech Mędrców (K+M+B) oraz obecny rok 2013, wyrażając pragnienie, aby tylko dobro i błogosławieństwo przekraczało próg naszego domu. Składka z tego dnia przeznaczona jest na misje. W tym dniu 25 lecie sakry biskupiej obchodził będzie Ks. Biskup Edward Białogłowski. Módlmy się w jego intencji. Po Mszy o godz. 10.00 zmiana Tajemnic Różańcowych.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I piątek miesiąca Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 6.30 i o 17.00. Od 8.00 - odwiedzimy chorych z posługą duszpasterską.

6. Od środy dalszy ciąg kolędy. Ks. Dziekan od godz. 15.00 od P. Byczków do P. Białek, Ks. Pr. od P. Kretów do P. Genowefy Kwaśnik, we czwartek Ks. Dziekan od P. Hejnaszów do P. Rząsów, Ks. Pr. od P. Pyrów do P. Blat, w sobotę Ks. Dziekan od Rejowca do P. Kwaśników, Ks. Pr. od P. Tylutkich do kościoła.

7. Rodzice i Rodzina Emilki dziękuje za ofiary do puszek na operację. Zebraliśmy 4446,86gr, 51euro i 1,5 $ USA. W podziękowaniu wszystkim, którzy złożyli dar serca dla Emilki zespół "Jarzębinki" i schola młodsza zapraszają na koncert kolęd w najbliższą niedzielę na godz. 14.00.

8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy do sprzątania Rodziny: Małgorzata Kardyś, Genowefa Kardyś, Maria Skowron, Małgorzata Skowron, Zbigniew Starzec, Józef Szarek a o pokierowanie pracami prosimy Pana Kościelnego.