2013-12-01
Ogłoszenia Duszpasterskie - I Niedziela Adwentu (01.12. 2013r.)
1. Rozpoczynamy Adwent, czas przygotowania na przyjście Pana. Niech roraty, nowenny przed Niepokalanym Poczęciem NMP i Bożym Narodzeniem, zaproszenie do trzeźwości i abstynencji, rekolekcje, spowiedź adwentowa, modlitwa rodzinna będą okazją do dobrego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Dziś po Mszy św. o godz. 10.00 zmiana Tajemnic Różańcowych.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek wsp. św. Franciszka Xawerego,
w sobotę wsp. św. Ambrożego.

3. W środę Nowenna do M. B. N. Pomocy. Na to nabożeństwo zapraszamy uczniów kl. II
i kandydatów do bierzmowania. Po Mszy św. na plebani spotkanie Akcji Katolickiej.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. W związku z tym spowiedź św. dla dzieci i młodzieży w czwartek od godz.15.30. W I piątek miesiąca - spowiedź św. dla starszych od godz. 16.00. Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezus a w tym dniu o 6.30 i o 17.00. Chorzy zostaną zaopatrzeni; we czwartek od godz. 8.00 od góry Weryni, piątek również od godz. 8.00 od p. Genowefy Kwaśnik w kierunku Kolonii. W piątek po wieczornym nabożeństwie spotkanie ze św. Mikołajem.

5. W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia w najbliższych dniach Pan Organista odwiedzi rodziny naszej parafii z życzeniami świątecznymi i z opłatkami. Prosimy go przyjąć życzliwie. Przypominamy, ze ofiary złożone przy okazji tej wizyty przez poszczególne rodziny są przyjętą formą wynagrodzenia Panu Organiście za pracę w ciągu całego roku.

6. Przyszła niedziela, zgodnie z zarządzeniem Konferencji Episkopatu Polski ma być dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. W związku
z tym we wszystkich kościołach naszej Ojczyzny przeprowadzana będzie zbiórka do puszek. Zechciejmy swoją modlitwą i ofiarą wesprzeć Kościół na Wschodzie.

7. Prosimy Różę Jana Blata o poprowadzenie modlitwy Różańcowej w I-szą sobotę miesiąca, pół godziny przed Mszą św.

8. Bóg zapłać Jackowi Rząsie za przygotowanie pięknej dekoracji na Adwent.

9. W poniedziałek (2 XII) o godz. 19.00 spotkanie Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Werynia w salce na plebani.

10. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy do sprzątania Rodziny: Czesława Zawadzka, Małgorzata Plizga, Marzena Kulig, Janina Starzec, Maria Kardyś, Małgorzata Kardyś a o pokierowanie pracami prosimy Pana Kościelnego.