2013-12-22
Ogłoszenia Duszpasterskie - IV Niedziela Adwentu (22. 12. 2013r.)
1. Dziś ostatnia niedziela Adwentu. Coraz bliżej jest noc Narodzenia: jako pielgrzymi wiary kierujemy się ku tej nocy, w czasie której Bóg zajaśnieje wśród nas jako człowiek.

2. W poniedziałek od godz. 8.00 odwiedzimy chorych z posługą kapłańską. Tych chorych, których nie odwiedzamy z posługą I - szo piątkową należy zgłosić dzisiaj w zakrystii.

3. We wtorek Wigilia Narodzenia Pańskiego. Ostatnie już w tym roku Roraty będą o godz. 6.30 rano. W tym dniu Mszy św. wieczornej nie będzie, ponieważ o tej porze zasiądziemy do stołu wigilijnego. Pamiętajmy! Wieczerza wigilijna ma charakter wybitnie religijny. Przeżywajmy ten wieczór bardziej duchowo. Na centralnym miejscu w mieszkaniu ustawmy żłóbek z Dzieciątkiem Jezus. Na stole winien być opłatek i otwarta księga Ewangelii. Z pierwszą gwiazdką na niebie zgromadźmy się przy wigilijnym stole. Liturgii wigilijnej i modlitwom winien przewodniczyć ojciec. Po modlitwie należy przeczytać urywek Ewangelii o Bożym Narodzeniu. Następnie wszyscy dzieląc się opłatkiem, składają sobie życzenia. Mimo zniesionego postu zechciejmy zachować tradycję. W czasie wieczerzy wigilijnej śpiewajmy kolędy. Niech ten wieczór będzie ciepły, miły i pełen radości. Starajmy się, aby Chrystus przez wiarę zamieszkał w naszych sercach i aby każda rodzina była domowym kościołem. Po wieczerzy Kościół zaleca czuwanie aż do Pasterki, na którą zachęceni słowami anioła - jak pasterze - pospieszmy do świątyni naszego Betlejem.
O godz. 23.30 - schola młodsza poprowadzi modlitewne czuwanie. O północy - Pasterka, na którą serdecznie zapraszamy Parafian. W Boże Narodzenie Msze św. tak jak w każdą niedzielę.

4. Składka z pasterki jak w ubiegłych latach przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.

5. W środę Uroczystość Narodzenia Pańskiego.

6. We czwartek przypada Święto św. Szczepana - pierwszego męczennika. Porządek nabożeństw niedzielny godz. 8, 10, 15. W czasie Mszy św. poświęcimy owies. Taca przeznaczona będzie na potrzeby katolickiego uniwersytetu.

7. W piątek rozpoczniemy duszpasterskie odwiedziny rodzin zwane kolędą. Celem kolędy jest błogosławienie mieszkań i domów oraz nawiązanie bliższego kontaktu z parafianami. Dlatego prosimy, by w miarę możliwości wszyscy domownicy byli obecni na kolędzie. Ofiary z racji kolędy prosimy składać w kopertach na tacę. Podajemy porządek kolędy. Początek godz. 8.00. Jeden kapłan od P. Pyrów do P. Franciszka Wilka, drugi kapłan od P. Plis do P. Stanisława Wilka, sobota od godz. 8.00. Jeden kapłan od P. Korzępów do P. Ryszarda Skowrona, drugi do P. Antosów do P. Wiesława Czachora.

8. W przyszłą niedzielę Uroczystość Świętej Rodziny.

9. Dziękujemy harcerzom ze Sz. P. za "światełko betlejemskie". W poniedziałek i wtorek będzie można zabrać to światło by mogło zapłonąć na wigilijnym stole.

10. Dziś składka na Seminarium Duchowne w ramach zbiórki jesiennej.

11. Bóg zapłać za składkę z ubiegłej niedzieli na ogrzewanie świątyni, złożyliśmy 4010 zł.

12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Gość Niedzielny, Niedziela oraz Źródło są wydane jako podwójne numery.

13. Młodzież z KSM-u rozprowadza dziś stroiki świąteczne.

14. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy do sprzątania Rodziny: Ewy Rząsa, Stanisławy Mytych, Stanisławy Kiwak, Urszuli Lubera, Marii Starzec, Marii Opalińskiej a o pokierowanie pracami prosimy Pana Kościelnego.