2013-12-29
Ogłoszenia Duszpasterskie - Uroczystość Świętej Rodziny (29.12.2013r)
1. Uroczystość Św. Rodziny obchodzona w liturgii w pierwszą niedzielę po Bożym Narodzeniu jest szczególnym świętem wszystkich katolickich rodzin. W dniu dzisiejszym staje przed nami Święta Rodzina z Nazaretu. W zwykłym domu jakich było wiele, w skromnych warunkach rozwijało się najszczęśliwsze życie rodzinne oparte na prawie Bożym. Wpatrzeni dziś w Świętą Rodzinę prośmy, aby w naszych rodzinach panowała atmosfera wzajemnej miłości, radości i pokoju.

2. We wtorek przypada wspomnienie św. Sylwestra I papieża i ostatni dzień roku kalendarzowego 2013. Wieczór tego dnia winniśmy przeżyć pod znakiem wdzięczności Bogu za otrzymane łaski a równocześnie przebłagania Go za grzechy i zaniedbania. Niech więc każdy znajdzie chwilę czasu, aby w tym dniu być na nabożeństwie. O godz. 15.00 - Uroczyste Nieszpory, w czasie których zostanie wygłoszone okolicznościowe kazanie. Po tym nabożeństwie będzie Msza św. Przypominamy, że za udział w nabożeństwie na zakończenie roku można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. W środę przypada pierwszy dzień Nowego Roku - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, Katolicki Dzień Pokoju i pierwszy dzień Nowego Roku kalendarzowego 2014. Za odśpiewanie hymnu do Ducha Św. Można zyskać odpust zupełny. Msze św. w tym dniu jak w każdą niedzielę.

4. W I-szy piątek miesiąca Msza św. o 6.30 i 0 17.00. Chorych z posługą kapłańską odwiedzimy od godziny 8.00. Spowiedź św. od godz. 16.00.

5. Za tydzień po sumie zmiana Tajemnic Różańcowych.

6. W najbliższą niedzielę składka na Sem. Duchowne w Rzeszowie .

7. Od poniedziałku dalszy ciąg kolędy. Poniedziałek(30.12) od godz. 8.00 jeden kałan od. P. Chruściel do P. Stec, drugi od P. Michałka do P. Opalińskich, czwartek (02.01.) od godz. 14.00 jeden kapłan od. P. Kwaśniewicz do P. Pytlak, drugi od P. Genowefy Kwaśnik do P. Jana Wilka, trzeci od P. Krajewskich do P. Elżbiety Parzych, piątek(3.01.) od godz. 14.00 jeden kapłan od P. Skowron do Andrzeja Blata, sobota(04.01) jeden kapłan od P. Zielińskich do P. Stachników, drugi od. P. Skóry do P. Zofii Maciąg .

8. Bóg zapłać za sprzątanie i udekorowanie kościoła. Na ten tydzień prosimy do sprzątania Rodziny: Grzegorza Starca, Wandy Gorzelany, Sylwii Gołębiowskiej, Małgorzaty Gąska, Lucyny Bebło, Barbary Michałek a o pokierowanie pracami prosimy Pana Kościelnego.