2014-11-09
Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela XXXII zwykła (Święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej - 09.11.2014r)

1.Dziś na sumie uroczyste wprowadzenie relikwii bł. Karoliny do naszej świątyni.

2. Obecną niedzielę przeżywamy jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym w Syrii. Dlatego podejmujemy modlitwę w tej intencji a na zewnątrz kościoła tak jak w całej Polsce będzie zbiórka do puszek na ten cel.

3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w pon. wsp. św. Leona Wielkiego, we wtorek wsp. św. Marcina z Tours, w środę wsp. św. Jozafata Kuncewicza, we czwartek wsp. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna.

4. We wtorek 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości (96 rocznica odzyskania niepodległości) podczas wieczornego nabożeństwa modlić się będziemy w int. naszej Ojczyzny i za poległych w jej obronie. Po Mszy św. odbędzie się wieczornica patriotyczna przygotowana przez P. Sylwię i Grzegorza Starców wraz ze Scholą Młodszą. Natomiast KSM zaprasza na godz. 20.00 na czuwanie modlitewne w int. Ojczyzny. Serdecznie zapraszamy parafian do udziału w modlitwach. Prosimy o wywieszenie flag narodowych.

5. W środę nowenn do M B N Pomocy. Po Mszy św. spotkanie Pań z Zespołu Caritas.

6. Bóg zapłać P. Józefowi i Władysławowi za wymianę rynny na kościele, P. Bogdanowi Stróżowi za remont jednej z ławek w kościele, a P Andrzejowi Trojnackiemu i Jerzemu Kolano za poprawienie stanu kostki przy wjeździe na parking przy plebani. P. Sylwii i Grzegorzowi Starcom dziękujemy za przygotowanie dekoracji na dzisiejszą uroczystość.

7. Bóg zapłać P. Jackowi Rząsie, Krystianowi i Maksymilianowi Pyrom za wywiezienie liści z terenu przykościelnego a P. Kazimierzowi Kurdzielowi za użyczenie ciągnika.

8. Za tydzień składka na potrzeby parafii.

9. Spotkanie scholi w poniedziałek o godz. 14.00. na plebani.

10. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy do sprzątania Rodziny: Teresy Blat, Krystyny Plis, Ireny Guźda, Zbigniewa Reguły, Beaty Reguła, Jana Kabały a o pokierowanie pracami prosimy Pana Kościelnego.