2014-11-16
Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela XXXIII zwykła (16.11.2014r)

1. Dziś w ramach Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych obejmujemy modlitwą wszystkich, którzy zostali poszkodowani w wyniku wypadków drogowych.

2. W przyszłą niedzielę - ostatnią niedzielę Roku Liturgicznego oddamy cześć Chrystusowi Królowi Wszechświata. Jest to święto patronalne Akcji Katolickiej i KSM. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówienie aktu poświęcenia się rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w pon. wsp. św. Elżbiety Węgierskiej, we wtorek wsp. bł. Karoliny Dz. i M. Patronki Diecezji. Przy tej okazji na ręce Mamy ks. dr Adam składamy podziękowanie za ofiarowanie relikwii z relikwiarzem oraz obrazu bł. Karoliny dla naszej parafii., w środę wsp. bł. Salomei, we czwartek wsp. św. Rafała Kalinowskiego, w piątek wsp. Ofiarowania N M Panny, w sobotę wsp. św. Cecylii Patronki muzyki kościelnej.

4. W środę nowenn do M B N Pomocy. Po Mszy św. spotkanie z kandydatami do Bierzmowania. Ostatnio kandydaci przeżywali swoje trzydniowe rekolekcje w Zaczerniu. Bóg zapłać P. Witoldowi Cesarzowi za opiekę nad młodzieżą w tym czasie.

5. W związku z tym, że nasza Ojczyzna będzie gospodarzem Światowych Dni Młodzieży w 2016 r. jest prośba o ofiary na tacę w najbliższą niedzielę na cele organizacyjne tego wydarzenia.

6. W piątek Panie z Zespołu Caritas prosimy o poprowadzenie modlitwy w int. uwikłanych w nałogi.

7. W najbliższą niedzielę w naszej parafii po Mszy św. o godz. 14.00 odbędzie się IV edycja konkursu Piosenki Religijnej Dekanatów Kolbuszowskich im. MM Kolbe pod hasłem „wierzę w Syna Bożego”. Zapraszamy do udziału wszystkich parafian.

8. Bóg zapłać P. Sylwii i Grzegorzowi Starcom wraz ze scholą młodszą, za piękną wieczornicę patriotyczną a młodzieży z KSM za modlitewne czuwanie w dniu 11 listopada.

9. Ostatnio został poddany konserwacji największy dzwon. Obecnie czyszczony jest kamień na schodach granitowych z wysoleń oraz w celu zabezpieczenia miejsc gdzie pojawiły się ubytki w spoinach pomiędzy płytami kamienia. Bardzo dziękujemy za pracę P. Andrzejowi Trojnackiemu, Jerzemu Kolano, Wiesławowi Blatowi, Januszowi Mytychowi. Prace będą kontynuowane w najbliższych dniach.

10. Bóg zapłać za ofiary z Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym zebraliśmy 501, zł 42 gr.

11. Dziś składka na potrzeby parafii.

12. Spotkanie scholi po Mszy św. o godz. 8.00.

13. Na życzenie Rodziny + Ireny Zielińskiej oraz Stanisławy Antos intencje od uczestników pogrzebu i składane indywidualnie zostały przekazane w formie gregorianek i odprawią je ks. profesorowie Seminarium Duchownego w Rzeszowie, w dniach od 1-30 grudnia 2014r.

14. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy do sprzątania Rodziny: Małgorzaty Maciąg, Katarzyny Białek, Haliny Mytych, Janusza Czachora, Cecylii Okoniewskiej, Józefa Mytycha, Józefa Blata a o pokierowanie pracami prosimy Pana Kościelnego.