2014-11-23
Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela XXXIV zwykła (23.11.2014r)

1. Dziś w - ostatnią niedzielę Roku Liturgicznego oddajemy cześć Chrystusowi Królowi Wszechświata. Jest to święto patronalne Akcji Katolickiej i KSM. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówienie aktu poświęcenia się rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Jezusowemu.

2. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent i nowy rok liturgiczny. Zachęcamy parafian do udziału w tych pięknych nabożeństwach ku czci Matki Najświętszej. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii przeżywać będziemy od 14 -17 grudnia. Módlmy się o potrzebne łaski dla nas i Ks. Rekolekcjonisty.

3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek wsp. św. Andrzeja i Towarzyszy, w niedzielę święto św. Andrzeja AP.

4. W sobotę nasza parafia jest proszona o włączenie się w akcję powołaniową w ramach „Mostu modlitewnego”. W tym dniu całe Seminarium modli się w intencji naszej parafii a nasza wspólnota proszona jest o modlitwę w int. powołanych i o nowe powołania do Służby Bożej. Po wieczornej Mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy parafian, zwłaszcza z rodzin kapłanów, sióstr zakonnych i kleryków.

5. W środę nowenn do M B N Pomocy. Po Mszy św. spotkanie z kandydatami do Bierzmowania.

6. Dziś w naszej parafii po Mszy św. o godz. 14.00 odbędzie się IV edycja konkursu Piosenki Religijnej Dekanatów Kolbuszowskich im. MM Kolbe pod hasłem „wierzę w Syna Bożego”. Zapraszamy do udziału wszystkich parafian.

7. Bóg zapłać P. Andrzejowi Trojnackiemu i Jerzemu Kolano za usunięcie wysoleń z powierzchni schodów oraz częściowy ich remont. Wiosną konieczne będzie wykonanie odwodnienia całości schodów. Bóg zapłać P. Wacławowi Hejnaszowi za pracę na rzecz parafii.

8. Bóg zapłać młodzieży za prace przy kościele. Pracowali: Klaudia Bąk, Patrycja Kopeć, Andżelika Mytych, Edyta Tylutka, Patryk Bieleń, Wojciech Cesarz, Adam Skiba, Maksymilian Pyra. Prace koordynował P. Kościelny Bóg zapłać.

9. Bóg zapłać za ofiary z ubiegłej niedzieli.

10. Dziś składka na potrzeby związane z organizacją Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

11. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy do sprzątania Rodziny: Beaty Wesołowskiej, Marii Jamróz, Ludwika Wilka, Haliny Wilk, Lucyny Antos, Krystyny Kopeć a o pokierowanie pracami prosimy Pana Kościelnego.