2014-11-30
Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela I Adwentu (30.11.2014r)

1. Dzisiaj rozpoczynamy nowy okres roku liturgicznego - A d w e n t. Przez kolejne 25 dni będziemy przygotowywać się do chrześcijańskiego przeżywania świąt Bożego Narodzenia poprzez radosne i pobożne oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Zechciejmy w tym duchu przeżyć czas adwentu biorąc liczny udział w Roratach. Za dwa tygodnie rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje módlmy się w tej intencji. Za tydzień zmiana Tajemnic Różańcowych.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę wsp. św. Franciszka Xsawerego.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W związku z tym spowiedź św. dla dzieci i młodzieży w czwartek od godz.16.00. W I piątek miesiąca - spowiedź św. dla starszych od godz. 16.00. Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezus a w tym dniu o 6.30 i o 17.00. Od 8.00 – odwiedzimy chorych z posługą duszpasterską. W czwartek, piątek i sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu godzinę przed Mszą św. W sobotę po wieczornym nabożeństwie spotkanie ze św. Mikołajem.

4. W środę nowenna do M B N Pomocy. Po Mszy św. na plebani spotkanie Akcji Katolickiej.

5. Prosimy Różę Janiny Rozmus o poprowadzenie modlitwy Różańcowej w I-szą sobotę miesiąca, pół godziny przed Mszą św.

6. W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia w najbliższych dniach Pan Organista odwiedzi rodziny naszej parafii z życzeniami świątecznymi i z opłatkami. Prosimy go przyjąć życzliwie. Przypominamy, ze ofiary złożone przy okazji tej wizyty przez poszczególne rodziny są przyjętą formą wynagrodzenia Panu Organiście za pracę w ciągu całego roku.

7. Ochotnicza Straż Pożarna w naszej parafii przeżywać będzie 80-lecie swojej działalności. Z tej racji został wydany okolicznościowy kalendarz. W najbliższych dniach odwiedzą nas tradycyjnie Strażacy roznosząc kalendarze, prosimy o życzliwe ich przyjęcie.

8. Przyszła niedziela, zgodnie z zarządzeniem Konferencji Episkopatu Polski ma być dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie.
    W związku z tym we wszystkich kościołach naszej Ojczyzny przeprowadzana będzie zbiórka do puszek. Zechciejmy swoją modlitwą i ofiarą wesprzeć Kościół na Wschodzie.

9. Bóg zapłać Akcji Katolickiej, Stowarzyszeniu i Scholii Młodszej za współorganizację konkursu piosenki religijnej jaki odbył się w ubiegłą niedzielę w naszej parafii.

10. Bóg zapłać Jackowi Rząsie za przygotowanie pięknej dekoracji na Adwent.

11. Wczoraj miały miejsce rozgrywki piłkarskie ministrantów w Cmolasie. Bóg zapłać za opiekę P. Witoldowi Cesarzowi i Adamowi Zawadzkiemu.

12. „Caritas” przekazał do każdej parafii świece jako „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Zachęcamy parafian do nabycia wigilijnych świec celem wsparcia tego pięknego dzieła. Informujemy, że świece można nabyć u Pań z Zespołu Caritas. Minimalna cena wynosi: za małą świece wynosi 5 zł, za dużą 12 zł. Są również
    w zakrystii do nabycia kalendarze rolnika.

13. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy do sprzątania Rodziny: Marii Mytych, Zofii Mytych, Małgorzaty Bieleń, Bogumiły Nowak, Anny Wachnickiej a o pokierowanie pracami prosimy Pana Kościelnego.