2014-12-07
Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela II Adwentu (07.12.2014r)

1. Dzisiejsza niedziela, zgodnie z zarządzeniem Konferencji Episkopatu Polski jest dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. W związku z tym we wszystkich kościołach naszej Ojczyzny przeprowadzana jest zbiórka do puszek. Zechciejmy swoją modlitwą i ofiarą wesprzeć Kościół na Wschodzie. Po sumie Tajemnic Różańcowych.

2. Za tydzień rozpoczną się w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe. (program). Zakończenie nauk rekolekcyjnych w środę w tym dniu Ojciec Rekolekcjonista udzieli specjalnego błogosławieństwa. W dowód wdzięczności za trud głoszenia słowa Bożego ofiary złożone w środę na tacę będą przeznaczone jako pomoc w pracy duszpasterskiej dla Ojca Rekolekcjonisty. Dokładny program jest umieszczony w gablotach. W związku z rekolekcjami prosimy parafian o modlitwę w intencji Ojca Rekolekcjonisty i całej parafii o błogosławione owoce tych świętych ćwiczeń. Przypominamy, że za udział
    w rekolekcjach, wysłuchanie co najmniej trzech nauk można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N M Panny Msze św. 8.00; 10;00 i 17.00., w sobotę św. Łucji i jest to również 33 rocznica wprowadzenia stanu wojennego.

4. W środę nowenna do M B N Pomocy. Po Mszy św. na plebani spotkanie Pań z Zespołu Caritas.

5. Bóg zapłać Zespołowi Caritas i Oazie za piękne przygotowanie spotkania ze św. Mikołajem.

6. Bóg zapłać Róży Janiny Rozmus za poprowadzenie modlitwy różańcowej.

7. Składamy serdeczne podziękowanie P. Jackowi Rząsie, Januszowi Mytychowi, Januszowi Blatowi, Wiesławowi Blatowi, Kamilowi Czachorowi za prace na rzecz parafii.

8. Bóg zapłać za założenie nowego baneru na obecny rok liturgiczny.

9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy do sprzątania Rodziny: Marii Majewskiej, Teresy Majewskiej, Katarzyny Płaza, Alicji Czachor, Cecylii Michałek, Zofii Winiarczyk a o pokierowanie pracami prosimy Pana Kościelnego.