2014-12-21
Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela IV Adwentu (21.12.2014r)

1. Dziś ostatnia niedziela Adwentu. Coraz bliżej jest noc Narodzenia: jako pielgrzymi wiary kierujemy się ku tej nocy, w czasie której Bóg zajaśnieje wśród nas jako człowiek.

2. W środę Wigilia Narodzenia Pańskiego. Ostatnie już w tym roku Roraty będą o godz. 6.30 rano. W tym dniu Mszy św. wieczornej nie będzie, ponieważ o tej porze zasiądziemy do stołu wigilijnego. Pamiętajmy! Wieczerza wigilijna ma charakter wybitnie religijny. Przeżywajmy ten wieczór bardziej duchowo. Na centralnym miejscu w mieszkaniu ustawmy żłóbek z Dzieciątkiem Jezus. Na stole winien być opłatek i otwarta księga Ewangelii. Z pierwszą gwiazdką na niebie zgromadźmy się przy wigilijnym stole. Liturgii wigilijnej i modlitwom winien przewodniczyć ojciec. Po modlitwie należy przeczytać urywek Ewangelii o Bożym Narodzeniu. Następnie wszyscy dzieląc się opłatkiem, składają sobie życzenia. Mimo zniesionego postu zechciejmy zachować tradycję. W czasie wieczerzy wigilijnej śpiewajmy kolędy. Niech ten wieczór będzie ciepły, miły i pełen radości. Starajmy się, aby Chrystus przez wiarę zamieszkał w naszych sercach i aby każda rodzina była domowym kościołem. Po wieczerzy Kościół zaleca czuwanie aż do Pasterki, na którą zachęceni słowami anioła - jak pasterze - pospieszmy do świątyni naszego Betlejem.

3. Składka z pasterki jak w ubiegłych latach przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia

4. We czwartek Uroczystość Narodzenia Pańskiego.

5. W piątek przypada Święto św. Szczepana – pierwszego męczennika. Porządek nabożeństw niedzielny godz. 8, 10, 15. W czasie Mszy św. poświęcimy owies. Taca przeznaczona będzie na potrzeby katolickiego uniwersytetu. Ponieważ Święto Świętego Szczepana, drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia wypada w piątek, Episkopat udziela dla całej Polski dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

6. W sobotę (27.12) święto św. Jana Ewangelisty jest to dzień imienin naszego ks. Biskupa Ordynariusza módlmy się w Jego intencji. Również w tym dniu rozpoczniemy duszpasterskie odwiedziny rodzin zwane kolędą. Celem kolędy jest błogosławienie mieszkań i domów oraz nawiązanie bliższego kontaktu z parafianami. Dlatego prosimy, by w miarę możliwości wszyscy domownicy byli obecni na kolędzie. Ofiary z racji kolędy prosimy składać w kopertach na tacę. Podajemy porządek kolędy. Początek godz. 8.00. Jeden kapłan od P. Pyrów do P. Franciszka Wilka, drugi kapłan od P. Plis do P. Stanisława Wilka,

7. W przyszłą niedzielę Uroczystość Świętej Rodziny. Po Mszy św. o godz. 15.00 schola Oratorium zaprasza na koncert kolęd.

8. Antoni Kozak, nasz adwentowy rekolekcjonista, dziękuje za wszelką życzliwość i ofiary złożone na dokończenie prac przy nowej świątyni.

9. Bóg zapłać P. Stanisławowi Wilkowi za prace konserwatorskie przy instalacji elektrycznej i poprawę doświetlenia kilku miejsc.

10. Dziękujemy harcerzom ze Sz. P. za „światełko betlejemskie”. W poniedziałek, wtorek i środę będzie można zabrać to światło by mogło zapłonąć na wigilijnym stole.

11. Dziś składka na ogrzewanie kościoła.

12. Młodzież z KSM-u rozprowadza dziś stroiki świąteczne.

13. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy do sprzątania Rodziny: Stanisław Bebło, Ewelina Turbak, Justyna Zawadzka, Krzysztof Siembor, Danuta Stępień, Piotr Głowiś, Władysław Antos, Zbigniew Blat
    a o pokierowanie pracami prosimy Pana Kościelnego.