2014-12-28
Ogłoszenia Duszpasterskie - Uroczystość Świętej Rodziny (28.12.2014r)

1. Uroczystość Św. Rodziny obchodzona w liturgii w pierwszą niedzielę po Bożym Narodzeniu jest szczególnym świętem wszystkich katolickich rodzin. W dniu dzisiejszym staje przed nami Święta Rodzina z Nazaretu. W zwykłym domu jakich było wiele, w skromnych warunkach rozwijało się najszczęśliwsze życie rodzinne oparte na prawie Bożym. Wpatrzeni dziś w Świętą Rodzinę prośmy, aby w naszych rodzinach panowała atmosfera wzajemnej miłości, radości i pokoju.

2. W środę przypada wspomnienie św. Sylwestra I papieża i ostatni dzień roku kalendarzowego 2014. Wieczór tego dnia winniśmy przeżyć pod znakiem wdzięczności Bogu za otrzymane łaski a równocześnie przebłagania Go za grzechy
    i zaniedbania. Niech więc każdy znajdzie chwilę czasu, aby w tym dniu być na nabożeństwie. O godz. 15.00 - Uroczyste Nieszpory, w czasie których zostanie wygłoszone okolicznościowe kazanie. Po tym nabożeństwie będzie Msza św. Przypominamy, że za udział w nabożeństwie na zakończenie roku można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. We czwartek przypada pierwszy dzień Nowego Roku – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, Katolicki Dzień Pokoju i pierwszy dzień Nowego Roku kalendarzowego 2015. Za odśpiewanie hymnu do Ducha Św. Można zyskać odpust zupełny. Msze św. w tym dniu jak w każdą niedzielę.

4. W I-szy piątek miesiąca Msza św. o 6.30 i 0 17.00. Chorych z posługą kapłańską odwiedzimy od godziny 8.00. Spowiedź św. od godz. 16.00.

5. Za tydzień po sumie zmiana Tajemnic Różańcowych.

6. W najbliższą niedzielę składka na Sem. Duchowne w Rzeszowie.

7. Od poniedziałku dalszy ciąg kolędy. Poniedziałek (29.12) od godz. 8.00 jeden kałan od. P. Antos do P. Wiesława Czachora, drugi kapłan od P. Korzępa do P. Emila Wilka, wtorek ( 30.12 ) od godz. 8.00 od P. Michałek do P. Opalińskich, drugi kapłan od Gołąb do P. Pytlak, w sobotę od godz. 8.00 jeden kapłan od P. Kwaśnik do P. Jana Nowaka, drugi kapłan od P. Skowrońskich do P. Bielaków.

8. Bóg zapłać za sprzątanie i udekorowanie kościoła. Na ten tydzień prosimy do sprzątania Rodziny: Bernardetty Wilk, Krystyny Jamróz, Bożeny Czachor, Danuty Michałek, Barbary Nabożny, Teresy Popek a o pokierowanie pracami prosimy Pana Kościelnego.