2015-11-29
Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela I Adwentu (29.11.2015r)

1. Wczoraj w katedrze Nieszporami I niedzieli Adwentu rozpoczęliśmy świętowanie 1050 lecia chrztu Polski. Centralne uroczystości tego Jubileuszu będą miały miejsce 14 kwietnia 2016r. W naszym parafialnym wymiarze za łaskę chrztu dziękować będziemy w Wielką Sobotę.

2. Dziś rozpoczynamy Rekolekcje Święte. Prosimy Boga by nam udzielił swoich darów w tym świętym czasie przez posługę Ojca rekolekcjonisty. Zakończenie nauk rekolekcyjnych we wtorek w tym dniu Ojciec Rekolekcjonista udzieli specjalnego błogosławieństwa. W dowód wdzięczności za trud głoszenia słowa Bożego ofiary złożone we wtorek na tacę będą przeznaczone jako pomoc w działalności ewangelizacyjnej Ojciea Rekolekcjonisty. Dokładny program jest umieszczony w gablotach. Przypominamy, że za udział w rekolekcjach, wysłuchanie co najmniej trzech nauk można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. Dzisiaj rozpoczynamy nowy okres roku liturgicznego - A d w e n t. Przez kolejne 26 dni będziemy przygotowywać się do chrześcijańskiego przeżywania świąt Bożego Narodzenia poprzez radosne i pobożne oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Zechciejmy w tym duchu przeżyć czas adwentu biorąc liczny udział w Roratach.

4. II niedziela Adwentu zgodnie z zarządzeniem Konferencji Episkopatu Polski jest dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. W związku z tym we wszystkich kościołach naszej Ojczyzny przeprowadzana będzie zbiórka do puszek. Zechciejmy swoją modlitwą i ofiarą wesprzeć Kościół na Wschodzie.

5. Za tydzień po sumie zmiana Tajemnic Różańcowych.

6. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek św. św. Andrzeja AP, we czwartek wsp. św. Franciszka Xsawerego.

7. W środę nowenna do M B N Pomocy. Po Mszy św. na plebani spotkanie Akcji Katolickiej.

8. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W związku z tym spowiedź św. dla dzieci i młodzieży w czwartek od godz.16.00. W I piątek miesiąca - spowiedź św. dla starszych od godz. 16.00. Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezus a w tym dniu o 6.30 i o 17.00. Od 8.00 – odwiedzimy chorych z posługą duszpasterską. W czwartek, piątek i sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu godzinę przed Mszą św.

9. Prosimy Różę Genowefy Bańkowskiej o poprowadzenie modlitwy Różańcowej w I-szą sobotę miesiąca, pół godziny przed Mszą św.

10. Bóg zapłać p. Stanisławowi Wilkowi i Jackowi Rząsie za pracę przy oświetleniu w kaplicy św. Maksymiliana i w zakrystii. P. Jackowi Rząsie dziękujemy za przygotowanie dekoracji na listopad i na Adwent. P. Janowi Pytlakowi dziękujemy za montaż baneru nad schodami.

11. „Caritas” przekazał do każdej parafii świece jako „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Zachęcamy parafian do nabycia wigilijnych świec celem wsparcia tego pięknego dzieła. Informujemy, że świece można nabyć u Pań z Zespołu Caritas. Minimalna cena wynosi: za małą świece wynosi 5 zł, za dużą 12 zł.

12. Stowarzyszenie zaprasza na pokaz zdjęć „Wędrując po Skandynawii” p. Moniki Śnieżek w sobotę 5 grudnia o godz. 18.00 w świetlicy wiejskiej.

13. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy do sprzątania Rodziny: Julii Zuba, Ewy Zuba, Teresy Blat, Stanisława Blata, Marii Bańka, Moniki Bąk.