2015-12-20
Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela IV Adwentu (20.12.2015r)

1. Dziś ostatnia niedziela Adwentu. Coraz bliżej jest noc Narodzenia: jako pielgrzymi wiary kierujemy się ku tej nocy, w czasie której Bóg zajaśnieje wśród nas jako człowiek.

2. W środę Nowenna do M. B. N. Pomocy. W tym dniu od godz. 8.00 odwiedzimy przed Świętami chorych.

3. We czwartek Wigilia Narodzenia Pańskiego. Ostatnie już w tym roku Roraty będą o godz. 6.30 rano. W tym dniu Mszy św. wieczornej nie będzie, ponieważ o tej porze zasiądziemy do stołu wigilijnego. Pamiętajmy! Wieczerza wigilijna ma charakter wybitnie religijny. Przeżywajmy ten wieczór bardziej duchowo. Na centralnym miejscu w mieszkaniu ustawmy żłóbek z Dzieciątkiem Jezus. Na stole winien być opłatek i otwarta księga Ewangelii. Z pierwszą gwiazdką na niebie zgromadźmy się przy wigilijnym stole. Liturgii wigilijnej i modlitwom winien przewodniczyć ojciec. Po modlitwie należy przeczytać urywek Ewangelii o Bożym Narodzeniu. Następnie wszyscy dzieląc się opłatkiem, składają sobie życzenia. Mimo zniesionego postu zechciejmy zachować tradycję. W czasie wieczerzy wigilijnej śpiewajmy kolędy. Niech ten wieczór będzie ciepły, miły i pełen radości. Starajmy się, aby Chrystus przez wiarę zamieszkał w naszych sercach i aby każda rodzina była domowym kościołem. Po wieczerzy Kościół zaleca czuwanie aż do Pasterki, na którą zachęceni słowami anioła - jak pasterze - pospieszmy do świątyni naszego Betlejem. Pół godziny przed Pasterką schola Młodsza przeprowadzi czuwanie. Zapraszamy.

4. Składka z pasterki jak w ubiegłych latach przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia

5. W piątek Uroczystość Narodzenia Pańskiego. W tym dniu dyspensa od pokarmów mięsnych.

6. W sobotę przypada Święto św. Szczepana – pierwszego męczennika. Porządek nabożeństw niedzielny godz. 8, 10, 15. W czasie Mszy św. poświęcimy owies. Taca przeznaczona będzie na potrzeby katolickiego uniwersytetu.

7. W przyszłą niedzielę Uroczystość Świętej Rodziny. W tym dniu módlmy się również w intencji Ks. Bp Ordynariusza Jana z racji Jego Imienin. Po Mszy św. o godz. 10.00 parafialny chór „Oratorium” zaprasza na koncert kolęd.

8. Dziękujemy harcerzom ze Sz. P. za „światełko betlejemskie”. W środę i czwartek będzie można zabrać to światło by mogło zapłonąć na wigilijnym stole.

9. Dziś składka na ogrzewanie kościoła.

10. Młodzież z KSM-u rozprowadza dziś stroiki świąteczne.

11. Bóg zapłać Paniom z Zespołu Caritas za poprowadzenie Koronki do Bożego Miłosierdzia.

12. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy do sprzątania w środę na godzinę 18.00, Rodziny: Beaty Wesołowskiej, Marii Jamróz, Haliny Wilk, Lucyny Antos, Krystyny Kopeć, Czesławy Bebło

13. Prałat Michał Leśniara dziękuje za modlitwy i udział delegacji z naszej parafii w pogrzebie swojej Mamy. Bóg zapłać.