2016-11-13
Ogłoszenia niedziela XXXIII zwykła - 13.11.2016 r.

1. Dziś zostaje zamknięty Jubileusz Miłosierdzia w kościołach stacyjnych. W Kolegiacie w Kolbuszowej dokona się to podczas Mszy św. o godz. 15.00.

2. Trwa nowenna przed Uroczystością Chrystusa Króla i Aktem przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. W piątek, 18 listopada – dzień pokuty i postu, w sobotę, 19 listopada - uroczystości w Łagiewnikach z udziałem Episkopatu i władz państwowych, zakończenie obchodów 1050 rocznicy Chrztu Polski i Roku Miłosierdzia połączone z Aktem przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. Zapraszamy do udziału osobistego lub przez media w tej uroczystości, w niedzielę, 20 listopada– we wszystkich parafiach na wszystkich Mszach św. dokonamy przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana.

3. Zaproszenie na całonocną adorację w ramach przygotowania do intronizacji.

4. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we czwartek wsp. św. Elżbiety Węgierskiej, w piątek wsp. bł. Karoliny Kózki Patronki naszej diecezji, po Mszy św. ucałowanie relikwii błogosławionej.

5. W środę nowenna do MBN Pomocy. Po Mszy św. spotkanie kandydatów do bierzmowania.

6. Zachęcamy do udziału w modlitwach wypominkowych.

7. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy jako VIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Dlatego podejmujemy modlitwę w tej intencji a na zewnątrz kościoła tak jak w całej Polsce będzie zbiórka do puszek na ten cel.

8. W piątek prosimy Panie z Zespołu Caritas o poprowadzenie Koronki do Bożego Miłosierdzia.

9. Rok Święty Miłosierdzia zakończy oficjalnie Ojciec Święty Franciszek 20 listopada, w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, zamknięciem Drzwi w Bazylice św. Piotra w Watykanie. Dziękujmy Bogu za owoce tego roku.

10. Pod chórem na stoliku składamy deklaracje pomocy w ramach akcji Rodzina Rodzinie.

11. Bóg zapłać P. Kazimierzowi Kurdzielowi za użyczenie ciągnika a P. Jackowi Rząsie, Krystianowi Pyrze, Karolowi Kolano i Małgorzacie Rozmus za pracę przy wywózce liści.

12. Za tydzień składka na ogrzewanie kościoła.

13. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy kolejne Rodziny: Anny Blat, Bożeny Drąg, Grzegorza Blat, Stanisława Sudoła, Bogdana Stróża

14. Stowarzyszenie na Rzecz rozwoju wsi Werynia zaprasza na plebanie na spotkanie w poniedziałek godz. 19.00.