2016-11-27
Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela I Adwentu (27.12.2016 r.)

1. Rozpoczynamy Adwent, czas przygotowania na przyjście Pana i nowy rok duszpasterski, którego hasłem są słowa: „Idźcie i głoście”. Niech roraty, nowenny przed Niepokalanym Poczęciem NMP i Bożym Narodzeniem, zaproszenie do trzeźwości i abstynencji, rekolekcje, spowiedź adwentowa, modlitwa rodzinna będą okazją do dobrego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia.

2. Za tydzień zmiana Tajemnic Różańcowych.

3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę święto św. Andrzeja AP, w sobotę wsp. św. Franciszka Ksawerego.

4. W środę nowenna do MBN Pomocy. Zapraszamy kandydatów do bierzmowania wraz z Rodzicami. Po Mszy św. spotkanie Członków Akcji Katolickiej i Sympatyków.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W związku z tym spowiedź św. dla dzieci i młodzieży w czwartek od godz.16.00. W I piątek miesiąca - spowiedź św. dla starszych od godz. 16.00. Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezus a w tym dniu o 6.30 i o 17.00. Od 8.00 – odwiedzimy chorych z posługą duszpasterską. W czwartek, piątek i sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu godzinę przed Mszą św. W sobotę prosimy Róże Marii Głowiś o poprowadzenie modlitwy Różańcowej.

6. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest jako pomoc na budowę nowego kościoła w Słocinie pw. bł. ks. Findysza.

7. W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia w najbliższych dniach Pan Organista odwiedzi rodziny naszej parafii z życzeniami świątecznymi i z opłatkami. Organiście będzie pomagał syn Stanisław. Prosimy przyjąć ich życzliwie. Przypominamy, ze ofiary złożone przy okazji tej wizyty przez poszczególne rodziny są przyjętą formą wynagrodzenia Panu Organiście za pracę w ciągu całego roku.

8. Dziś będzie można nabyć zapowiadaną nową płytę chóru „Oratorium”. Jest to 21 przepięknie wykonanych pieśni, nagranych w kaplicy Tyszkiewiczów.

9. Bóg zapłać P. Janowi Pytlakowi za założenie baneru na bramę nad schodami.

10. Bóg zapłać za ofiary z ubiegłej niedzieli.

11. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy kolejne Rodziny: Danuty Pyra, Agnieszki Białek, Feliksa Białka, Marii Białek, Marii Dragan

12. Zgodnie z życzeniem Rodziny + Zofii Blat Msze św. od uczestników pogrzebu oraz niektóre Msze zamawiane podczas pogrzebu zostały przekazane w formie gregorianki i zostaną odprawione w miesiącu styczniu przez ks. Krzysztofa Tyburowskiego.