2016-12-04
Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela II Adwentu (04.12.2016r)

1. Dzisiejsza niedziela, zgodnie z zarządzeniem Konferencji Episkopatu Polski jest dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. Po sumie zmiana tajemnic Różańcowych.

2. Za tydzień rozpoczną się w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe. (program). Zakończenie nauk rekolekcyjnych w środę w tym dniu Ojciec Rekolekcjonista udzieli specjalnego błogosławieństwa. W dowód wdzięczności za trud głoszenia słowa Bożego ofiary złożone w środę na tacę będą przeznaczone jako pomoc w pracy duszpasterskiej dla Ojca Rekolekcjonisty. Dokładny program jest umieszczony w gablotach. W związku z rekolekcjami prosimy parafian o modlitwę w intencji Ojca Rekolekcjonisty i całej parafii o błogosławione owoce tych świętych ćwiczeń. Przypominamy, że za udział w rekolekcjach, wysłuchanie co najmniej trzech nauk można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie ze św. Mikołajem.

4. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek wsp. św. Mikołaja, w środę wsp. św. Ambrożego, we czwartek Uroczystość Niepokalanego poczęcia N M Panny Msze św. 8.00: 10.00: i 17.00. Na Mszy św. wieczornej poświęcenie medalików dla dzieci z kl. III.

5. W środę nowenna do MBN Pomocy. Po Mszy św. spotkanie Członków Akcji Katolickiej i Sympatyków.

6. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania we czwartek po wieczornej Mszy św. i w sobotę o 10.00.

7. Przyjęcie nowych ministrantów w piątek podczas wieczornej Mszy św. Przy tej okazji składamy serdeczne podziękowanie Maksymilianowi Pyrze za trud prowadzenia spotkań formacyjnych a P. Zofii Maciąg za uszycie nowych komeżek. Bóg zapłać.

8. Osoby które zadeklarowały pomoc dla rodzin z Bliskiego Wschodu mogą składać ofiary w zakrystii u Pań z Zespołu Caritas i AK w najbliższą środę i niedzielę.

9. Proboszcz Władysław Srebrny dziękuje za ofiary na budowę nowego kościoła w Słocinie. Złożyliśmy 2320zł 70 gr. Bóg zapłać.

10. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy kolejne Rodziny: Katarzyny Oko, Bożeny Kościelny, Zofii Rozmus, Henryka Białka, Krystyny Tylutkiej, Katarzyny Rams.