2016-12-18
Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela IV Adwentu (18.12.2016r)

1. Dziś ostatnia niedziela Adwentu. Coraz bliżej jest noc Narodzenia: jako pielgrzymi wiary kierujemy się ku tej nocy, w czasie której Bóg zajaśnieje wśród nas jako człowiek.

2. We wtorek od godz. 8.00 odwiedzimy chorych z posługą duszpasterską.

3. W środę Nowenna do M B N Pomocy.

4. W sobotę Wigilia Narodzenia Pańskiego. Ostatnie już w tym roku Roraty będą o godz. 6.30 rano. W tym dniu Mszy św. wieczornej nie będzie, ponieważ o tej porze zasiądziemy do stołu wigilijnego. Pamiętajmy! Wieczerza wigilijna ma charakter wybitnie religijny. Przeżywajmy ten wieczór bardziej duchowo. Na centralnym miejscu w mieszkaniu ustawmy żłóbek z Dzieciątkiem Jezus. Na stole winien być opłatek i otwarta księga Ewangelii. Z pierwszą gwiazdką na niebie zgromadźmy się przy wigilijnym stole. Liturgii wigilijnej i modlitwom winien przewodniczyć ojciec. Po modlitwie należy przeczytać urywek Ewangelii o Bożym Narodzeniu. Następnie wszyscy dzieląc się opłatkiem, składają sobie życzenia. Mimo zniesionego postu zechciejmy zachować tradycję. W czasie wieczerzy wigilijnej śpiewajmy kolędy. Niech ten wieczór będzie ciepły, miły i pełen radości. Starajmy się, aby Chrystus przez wiarę zamieszkał w naszych sercach i aby każda rodzina była domowym kościołem. Po wieczerzy Kościół zaleca czuwanie aż do Pasterki, na którą zachęceni słowami anioła - jak pasterze - pospieszmy do świątyni naszego Betlejem. Pół godziny przed Pasterką schola Młodsza przeprowadzi czuwanie. Zapraszamy.

5. Składka z pasterki jak w ubiegłych latach przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia

6. W niedzielę Uroczystość Narodzenia Pańskiego. W poniedziałek przypada Święto św. Szczepana – pierwszego męczennika. Porządek nabożeństw niedzielny godz. 8, 10, 15. W czasie Mszy św. poświęcimy owies. Taca przeznaczona będzie na potrzeby katolickiego uniwersytetu. W tym dniu po Mszy św. o godz. 10.00 na koncert kolęd  zaprasza chór „Oratorium”. W tym roku chórzyści chcą pomóc fundacji „Podkarpackie Hospicjum dla dzieci”. Zapraszamy serdecznie.

7. Bóg zapłać 34 Rodzinom za włączenie się w akcję Rodzina – Rodzinie. Objęliśmy pomocą trzy rodziny z terenów objętych wojną. Pomoc trwać będzie przez kolejne sześć miesięcy.

8. Bóg zapłać Kazimierzowi Kurdzielowi, Jackowi Rząsie i Kamilowi Czachorowi za pracę przy wywózce liści.

9. Dziękujemy harcerzom ze Sz. P. za „światełko betlejemskie”. W piątek i sobotę będzie można zabrać to światło by mogło zapłonąć na wigilijnym stole.

10. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na cele inwestycyjne parafii.

11. Również dziś po Mszy św. o godz. 15.00 prosimy członków Rady Duszpasterskiej na spotkanie na plebanie. Ze względu na ważne sprawy prosimy wszystkich Członków o przybycie.

12. Młodzież z KSM rozprowadza stroiki świąteczne a od niedzieli odwiedzi nasze domy jako kolędnicy.

13. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy kolejne Rodziny: Bożena Dragan, Monika Mytych, Marta Lenart, Stanisław Mytych, Dorota Wilk, Julia Zuba, Ewa Zuba.