2016-12-26
Ogłoszenia Duszpasterskie - Św. Szczepana (26.12.2016r)

1. Dziś podczas Mszy św. poświęcenie owsa.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek święto św. Jana AP i Ew. Imieniny ks. Bpa Ordynariusz módlmy się w int. Solenizanta, w środę święto ŚŚ Młodzianków, w piątek święto św. Rodziny.

3. W sobotę przypada wspomnienie św. Sylwestra I papieża i ostatni dzień roku kalendarzowego 2016. Wieczór tego dnia winniśmy przeżyć pod znakiem wdzięczności Bogu za otrzymane łaski a równocześnie przebłagania Go za grzechy
    i zaniedbania. Niech więc każdy znajdzie chwilę czasu, aby w tym dniu być na nabożeństwie. O godz. 15.00 - Uroczyste Nieszpory, w czasie których zostanie wygłoszone okolicznościowe kazanie. Po tym nabożeństwie będzie Msza św. Przypominamy, że za udział w nabożeństwie na zakończenie roku można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

4. W niedzielę przypada pierwszy dzień Nowego Roku – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, Katolicki Dzień Pokoju i pierwszy dzień Nowego Roku kalendarzowego 2017. Za odśpiewanie hymnu do Ducha Św. Można zyskać odpust zupełny. Msze św. w tym dniu jak w każdą niedzielę.

5. Za tydzień po sumie zmiana Tajemnic Różańcowych.

6. W tym tygodniu rozpoczniemy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Celem kolędy jest błogosławienie mieszkań i domów oraz nawiązanie bliższego kontaktu z parafianami. Dlatego prosimy, by w miarę możliwości wszyscy domownicy byli obecni na kolędzie. Ofiary z racji kolędy prosimy składać w kopertach na tacę. Podajemy porządek kolędy. Wtorek od godz. 8.00; ks. Prałat strona południowa od P. Plis do P. Stanisława Wilka, środa od godz. 8.00, ks. prałat od P. Stanisława Antosa do P. Wiesława Czachora, ks. prob. od P. Pyry do P. Franciszka Wilka, czwartek od godz. 8.00 ks. prałat od P. Michałek/Nabożny do P. Jana Opalińskiego, ks. prob. od P. Korzępy do P. Ireny Stec, piątek od godz. 8.00 ks. prałat od P. Gorzelany do P. Jana Nowaka, ks. prob. od P. Jana Wrońskiego do P. Grzegorza Starca.

7. Bóg zapłać za sprzątanie i udekorowanie kościoła. Na ten tydzień prosimy do sprzątania Rodziny: Teresy Blat, Justyny Czachor, Stanisława Blat, Marii Bańka, Moniki Bąk, Teresy Blat.