2017-10-20

POMAGAM- POŻAR

2017-10-16

2017-10-15

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela XXVIII zwykła (15.10.2017r)

2017-10-08

Duszpasterskie - Niedziela XXVII zwykła (08.10.2017r)
Copyright © 2017 by Parafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w Weryni.

2017-10-08
Duszpasterskie - Niedziela XXVII zwykła (08.10.2017r)

1. Dzisiaj w Kościele polskim obchodzimy Dzień Papieski dziękując za pontyfikat i osobę św. Jana Pawła II.  Z tej racji jak co roku zbierać będziemy ofiary do puszek na zewnątrz kościoła na rzecz stypendiów dla młodzieży uzdolnionej a pochodzącej
    z rodzin ubogich.

2. Po sumie spotkanie dla Rodziców kandydatów do bierzmowania.

3. Spotkanie Rady Duszpasterskiej i Zespołu Caritas dziś po Mszy św. o godz. 15.00.

4. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek wsp. bł. Wincentego Kadłubka, w piątek wsp. bł. Honorata Koźmińskiego

5. W środę Nowenna do M. B. N. Pomocy. Zapraszamy szczególnie dzieci z kl. III Sz. P. i młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.

6. W piątek dzień imienin Ks. Bpa Edwarda Białogłowskiego – polecajmy Czcigodnego Solenizanta naszym modlitwom.

7. W niedzielę 15 października br., przeżywać będziemy w Polsce kolejny Dzień Dziecka Utraconego. Dzień ten ma przypominać o problemach rodziców po stracie dziecka oraz przywołać pamięć wszystkich dzieci zmarłych na każdym etapie życia i z jakiegokolwiek powodu.  Będziemy się modlić w tej intencji.

8. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach Różańcowych o godz. 17.00 a dla pracujących o godz. 20.00.

9. Zbliża się miesiąc pamięci modlitewnej o naszych zmarłych. Jak co roku, tak i w tym, przyjmować będziemy na wypominki „bowiem zbawienną jest rzeczą modlić się za umarłych, aby zostali uwolnieni od grzechów”. Informujemy parafian, że będziemy przyjmować na wypominki miesięczne i roczne. Przy wypominkach rocznych prosimy zaznaczyć przed którą Mszą św. mają być wspominani nasi zmarli.

10. Dziękujemy parafianom którzy wsparli inicjatywę obrony życia. Uczyniło to 256 osób.

11. Bóg zapłać P. Krzysztofowi Komanieckiemu za prace na rzecz parafii, a P. Kościelnemu za dekorację na miesiąc październik.

12. Za tydzień odbędzie się liczenie wiernych.

13. Po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie scholii.

14. Kino „Zorza” w Rzeszowie zaprasza 11 października o godz. 19.00 na  przedpremierową projekcję  filmu „Dwie korony”. Prosimy o zapisy w zakrystii są jeszcze dwa miejsca.

15. Za tydzień po Mszach św. zbiórka do puszek jako pomoc rodzinie Oko.

16. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę. Na ten tydzień do sprzątania prosimy Rodziny: Renaty Rozmus, Małgorzata Jagodzińska, Teresa Draus, Danuta Skowron, Bożena Koń, Halina Wit