2017-11-19
Ogłoszenia niedziela XXXIII zwykła (19.11.2017r)

1. W związku ze zbliżającą się I rocznicą Jubileuszowego Aktu przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, by przypomnieć sobie na nowo powagę, wielkość
    i treść złożonego wówczas ślubowania i wynikających z niego zobowiązań, Episkopat Polski zachęca do nowenny, która przed rokiem poprzedziła proklamację Aktu, a w Uroczystość Chrystusa Króla odmówienie Aktu na zakończenie wszystkich Mszy św. Ten dzień jest patronalnym świętem Akcji Katolickiej i KSM- u.

2. W dzisiejszą niedzielę, 19 listopada przeżywamy I Światowy Dzień Ubogich, pod hasłem: „Nie miłujmy słowem, ale czynem”.

3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Rafała Kalinowskiego, we wtorek wsp. Ofiarowania N M Panny, w środę wsp. św. Cecylii Patronki muzyki kościelnej, w piątek wsp. męczenników Andrzeja i Towarzyszy

4. W środę Nowenna do M. B. N. Pomocy. Zapraszamy szczególnie dzieci z kl. III Sz. P. i młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania. Po Mszy św. spotkanie dla młodzieży z kl. III gimnazjum.

5. Zachęcamy do udziału w modlitwach wypominkowych.

6. Bóg zapłać P. Zdzisławowi Majewskiemu za prace konserwatorskie oraz Parafianom, którzy założyli nowy baner przy schodach.

7. Bóg zapłać P. Kazimierzowi Kurdzielowi za użyczenie ciągnika a P. Jackowi
    i Parafian za wywózkę liści.

8. Po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie scholii.

9. Dziś składka na ogrzewanie kościoła.

10. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy Rodziny z Polesia.