2017-11-26
UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA - 26.11.2017r

1. Dziś ostatnia niedziela Roku Liturgicznego oddajemy cześć Chrystusowi Królowi Wszechświata. Odnowimy uroczyście w pierwszą rocznicę Akt przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. Dzień ten jest patronalnym świętem Akcji Katolickiej i KSM-u. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówienie aktu poświęcenia się rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent i nowy rok liturgiczny. Zachęcamy parafian, szczególnie dzieci do udziału- Roratach - w tych pięknych nabożeństwach ku czci Matki Najświętszej. Zachęcamy do podjęcia trzeźwości w tym okresie liturgicznym. Módlmy się w int. rekolekcji i O. Rekolekcjonisty.

3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we czwartek święto św. Andrzeja.

4. W środę Nowenna do M. B. N. Pomocy. Zapraszamy szczególnie dzieci z kl. III Sz. P. i młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania. Po Mszy św. spotkanie dla młodzieży z kl. III gimnazjum.

5. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. W związku z tym spowiedź św. dla dzieci i młodzieży w czwartek od godz.16.00. W I piątek miesiąca - spowiedź św. dla starszych od godz. 16.00. Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezus a w tym dniu o 6.30 i o 17.00. Od 8.00 – odwiedzimy chorych z posługą duszpasterską. W piątek i sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu godzinę przed Mszą św. W sobotę prosimy Różę Genowefy Bańkowskiej o poprowadzenie modlitwy różańcowej.

6. W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia w najbliższych dniach Pan Organista odwiedzi rodziny naszej parafii z życzeniami świątecznymi i z opłatkami. Prosimy przyjąć go życzliwie. Przypominamy, ze ofiary złożone przy okazji tej wizyty przez poszczególne rodziny są przyjętą formą wynagrodzenia Panu Organiście za pracę
    w ciągu całego roku
    .

7. W najbliższych dniach członkowie OSP Werynia odwiedzą nasze domy z kalendarzami strażackimi. Prosimy o życzliwe przyjęcie i wsparcie ich bezinteresownych działań w ciągu całego roku.

8. W naszej diecezji jest kilka nowo budujących się kościołów. Ks. Bp Ordynariusz prosi o pomoc finansową w postaci jednej składki rocznie na ten cel. Nasza parafia wspomagają budowę kościoła w Słocinie p.w. bł. ks. Findysza. Za tydzień będzie składka na ten cel.

9. Bóg zapłać za ofiary z ubiegłej niedzieli.

10. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy Rodziny:Bożeny Dragan, Moniki Mytych, Marty Lenart, Stanisława Mytycha, Teresy Blat.