2017-12-24
Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela IV Adwentu (24.12.2017r)

1. Dziś ostatnia niedziela Adwentu i Wigilia Narodzenia Pańskiego. Wieczorem zasiądziemy do stołu wigilijnego. Pamiętajmy! Wieczerza wigilijna ma charakter wybitnie religijny. Przeżywajmy ten wieczór bardziej duchowo. Na centralnym miejscu w mieszkaniu ustawmy żłóbek z Dzieciątkiem Jezus. Na stole winien być opłatek i otwarta księga Ewangelii. Z pierwszą gwiazdką na niebie zgromadźmy się przy wigilijnym stole. Liturgii wigilijnej i modlitwom winien przewodniczyć ojciec. Po modlitwie należy przeczytać urywek Ewangelii o Bożym Narodzeniu. Następnie wszyscy dzieląc się opłatkiem, składają sobie życzenia. Mimo zniesionego postu zechciejmy zachować tradycję. W czasie wieczerzy wigilijnej śpiewajmy kolędy. Niech ten wieczór będzie ciepły, miły i pełen radości. Starajmy się, aby Chrystus przez wiarę zamieszkał w naszych sercach i aby każda rodzina była domowym kościołem. Po wieczerzy Kościół zaleca czuwanie aż do Pasterki, na którą zachęceni słowami anioła - jak pasterze - pospieszmy do świątyni naszego Betlejem. Pół godziny przed Pasterką schola przeprowadzi czuwanie. Zapraszamy.

2. Składka z pasterki jak w ubiegłych latach przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia

3. Jutro Uroczystość Narodzenia Pańskiego. We wtorek przypada Święto św. Szczepana – pierwszego męczennika. Porządek nabożeństw niedzielny godz. 8, 10, 15. W czasie Mszy św. poświęcimy owies. Taca przeznaczona będzie na potrzeby katolickiego uniwersytetu.

4. W środę święta św. Jana Ew. patrona Ks. Bpa Ordynariusza, módlmy się w Jego intencji.

5. W niedzielę przypada święto Świętej Rodziny i wspomnienie św. Sylwestra I papieża i ostatni dzień roku kalendarzowego 2017. Wieczór tego dnia winniśmy przeżyć pod znakiem wdzięczności Bogu za otrzymane łaski a równocześnie przebłagania Go za grzechy i zaniedbania. W tym dniu do południa Msze św. o godz. 8.00 i 10.00 a o godz. 15.00 - Uroczyste Nieszpory i Msza św. Po tym nabożeństwie będzie Msza św. Przypominamy, że za udział w nabożeństwie na zakończenie roku można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

6. W tym tygodniu rozpoczniemy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Celem kolędy jest błogosławienie mieszkań i domów oraz nawiązanie bliższego kontaktu z parafianami. Dlatego prosimy, by w miarę możliwości wszyscy domownicy byli obecni na kolędzie. Ofiary z racji kolędy w tym roku przekazujemy na wystrój kościoła. Podajemy porządek kolędy. Czwartek od godz. 8.00; ks. prob. strona południowa od P. Plis do P. Stanisława Wilka, ks. Prałat str. północna od P. Pyry do P. Franciszka Wilka, piątek od godz. 8.00, ks. prob. od P. Stanisława Antosa do P. Wiesława Czachora, ks. Prałat od P. Korzępy do P. Ireny Stec, sobota od godz. 8.00 ks. prob. od P. Michałek/Nabożny do P. Sukiennik, ks. prałat od P. Nowaków do Jana Pytlaka.

7. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby parafii i rekolekcji złożyliśmy 6340zł.

8. Młodzież z KSM rozprowadza stroiki świąteczne a od poniedziałku odwiedzi nasze domy jako kolędnicy.

9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i wokół kościoła, świąteczny wystrój, złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy kolejne Rodziny: Teresa Majewska, Katarzyna Płaza, Justyna Czachor, Celina Michałek, Zofia Winiarczyk.

10. Zmarł + Tadeusz Głowiś, na różaniec zaprasza Rodzina 25XII po Mszy św. o godz. 10.00. Pogrzeb 26XII o godz. 13. Dobry Jezu a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie.